Imię: Ludmiła – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Ludmiła? Kiedy są imieniny Ludmiły i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Ludmiła

Ludmiła (też Ludomiła) jest staropolskim imieniem żeńskim, składającym się z dwóch członów ‚Ludo- („ludzie”, „ludziom”) i ‚-miła’ w znaczeniu po prostu „miła”. Jej męskim odpowiednikiem jest imię LudmiłLudomił.

Ludmiła to osoba o wielkim sercu, choć nieco nieprzystępna. Z reguły jest bardzo nieufna, dlatego też trzeba się bardzo starać, aby móc ją do siebie przekonać. To typowa choleryczka, która rzadko zważa na to, co mówi.

Przez jej wrodzony dystans można odnieść wrażenie, że jest bardzo wyobcowana, zadufana w sobie i stroniąca od ludzi. Nic jednak bardziej mylnego. Ma w sobie naprawdę wiele ciepła, pozytywnych emocji i miłości dla drugiego człowieka.

Sprawia wrażenie naprawdę silnej i pewnej siebie kobiety. To jednak tylko zwykła gra pozorów. W rzeczywistości jest osobą wrażliwą, nieco płochliwą, łatwo ją zrazić. Owszem ma w sobie wiele agresji, jednak z czasem, gdy złość minie, można z nią kraść przysłowiowe konie. Posiada duszę artysty.

W życiu zawodowym kocha wszelkiego rodzaju rywalizację i współzawodnictwo. Swoją pracę traktuje niczym pole walki, w dodatku uważa, że może sobie pozwolić naprawdę na wiele, nie zważając na nic, ani na nikogo. Regularna praca w stałych godzinach zdecydowanie nie jest dla niej. Wymarzone dla niej zawody to malarka, lekarka, rzeźbiarka czy też pielęgniarka.

Niebywała intuicja to na pewno jedna z jej mocniejszych stron. Niestety jej nadpobudliwość i wybuchowy charakter zdecydowanie dominują w jej życiu i często zagłuszają zdrowy rozsądek.

Ma nadmierną skłonność do wdawania się w szczegóły, bywa niesprawiedliwa. Ponadto cechuje ją nieprzeciętna pamięć słuchowa i ogromna ciekawość.

Jest osobą bardzo towarzyską, potrzebuje jednak ciepła i zrozumienia. Jej życie raczej rzadko jest uporządkowane. Za wszelką cenę jednak dąży do spełnienia wszystkich swoich zachcianek.

Imieniny Ludmiły

Ludmiła imieniny obchodzi w następujące dni: 20 luty, 7 maj, 30 lipiec oraz 16 wrzesień.

Znane osoby o imieniu Ludmiła

  • Ludmiła Jakubczak – polska piosenkarka i tancerka
  • Ludmiła Putina – żona Władimira Putina w latach 1983-2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *