Imię: Ludomir – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Ludomir? Kiedy są imieniny Ludomira i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Ludomir

Ludomir – imię męskie pochodzenia staropolskiego, złożone z członów Ludo- („ludzie”) i -mir („pokój, spokój, dobro”). Może ono oznaczać: „ten, który ma szacunek ludzi” lub „ten, który zapewnia ludziom pokój”.

Mężczyźni o tym imieniu są bardzo spokojnymi i cierpliwymi osobami, które bardzo trudno wyprowadzić z równowagi. Z jednej strony pomaga im to zachować spokój w każdej sytuacji, z cierpliwością i łagodnością podejść do każdej, nawet najbardziej stresującej i nerwowej sytuacji, ale z drugiej strony bywa to wykorzystywane przez innych ludzi i często inni wchodzą na głowę Ludomirowi, podporządkowują go sobie, a on nie potrafi się sprzeciwić i nieraz wbrew zdrowemu rozsądkowi wciąż zachowuje stoicką cierpliwość.

Ludomir dzięki swemu cierpliwemu i pokojowemu usposobieniu jest wspaniałym przyjacielem. Potrafi uważnie i empatycznie słuchać, co sprawia, iż to zazwyczaj inni żalą się jemu, opowiadają o swoich problemach, a on jest stroną słuchającą. Jest również świetnym partnerem życiowym – zawsze uważnie słucha swej partnerki, pokojowo rozwiązuje wszelkie konflikty, nie niecierpliwi się i nie denerwuje z drobnych, mało istotnych szczegółów wspólnego życia, ustępuje w słownych utarczkach, gdy widzi, że nie prowadzi to do niczego dobrego.

Imieniny Ludomira

Ludomir imieniny obchodzi: 20 lutego, 21 marca, 31 lipca oraz 10 listopada.

Znani imiennicy

  • Ludomir Benedyktowicz – polski malarz, uczestnik powstania styczniowego, leśnik;
  • Ludomir Goździkiewicz – polski polityk ludowy, zootechnik;
  • Ludomir Różycki – kompozytor polski, przedstawiciel Młodej Polski w muzyce;
  • Ludomir Sleńdziński – malarz, rzeźbiarz, pedagog;
  • Ludomir Sawicki – polski geograf, podróżnik, wydawca, współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Geograficznego;
  • Ludomir Sedlaczek-Komorowski – polski lekarz psychiatra, doktor medycyny i filozofii, antropolog;
  • Ludomir Mączka – polski żeglarz, kapitan jachtowy, podróżnik;
  • Ludomir Stasiak – działacz państwowy w okresie PRL, ekonomista.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *