Imię: Ludwik – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Ludwik? Kiedy są imieniny Ludwika i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Ludwik

Ludwik to imię pochodzenia germańskiego. Oznacza “wsławionego męstwem w walce”. Było to imię nadawane germańskim wojownikom i na samym początku brzmiało “Hlutwig”. Później jednak imię noszone było przez francuskich królów i każdy z nas kojarzy je z Wersalem. W Polsce imię pojawiło się w XIII wieku.

Szczęśliwą liczbą imienia jest cztery. Jest to liczba porządku, moralnego życia z zasadami. Ludzie spod czwórki są uczciwi i zawsze myślą o innych. Są ugodowi i nie robią większych problemów. Preferują domatorstwo i kiedy gdzieś wyjeżdżają bardzo tęsknią za własnymi czterema kątami. Mówi się że chłopcy o tym imieniu są bardzo dobrze wychowani, znają dobre maniery i są dżentelmenami. Nigdy nie zasmucają swoich rodziców, wręcz przeciwnie są powodem ich dumy i zadowolenia. Bunt i sprzeciw to pojęcia dla nich obce i dlatego tak łatwo się z nimi dogadać. Słuchają starszych i z pokolenia na pokolenie przekazują wpojone im niegdyś zasady.

Są to bardzo ułożeni chłopcy, którzy podają pomocną dłoń kolegom i koleżankom w potrzebie. Dlatego też mają wielu przyjaciół, którzy ich nie zawodzą. Ludwik interesuje się wszelkiego rodzaju sztuką, ma dobry gust i poczucie smaku. Lubi porządek i harmonię. Samorealizacja to coś do czego dążą przez całe życie.
Jest obdarzony wielką wyobraźnią i wykazuje ogromną wrażliwość na sztukę i naturalne piękno otaczającego go świata. Zawsze gotowy do realizacji swoich planów. Potrafi zainspirować innych i skłonić ich do działania. Często motywując innych brakuje mu motywacji dla samego siebie. Zawsze dokładnie analizuje swoje działania i z sukcesem rozwiązuje problemy.

Imieniny Ludwika

Imieniny Ludwika są obchodzone najczęściej: 12 lutego i 25 sierpnia. Ludwik może obchodzić imieniny także: 28 kwietnia, 30 kwietnia, 24 maja, 18 sierpnia, 19 sierpnia, 8 października, 9 października oraz 9 listopada.

Znani imiennicy

  • Ludwik I Wielki (Nagy Lajos) – znany w Polsce jako Ludwik Węgierski
  • Ludwik XIV, Król Słońce
  • Louis Armstrong – jazzman amerykański
  • Ludwig van Beethoven – geniusz, jeden z najwybitniejszych kompozytorów w historii
  • Ludwik Dorn – polski polityk
  • Ludwik Geyer – przemysłowiec niemiecki, działający w Łodzi
  • Lajos Kossuth – przywódca rewolucji węgierskiej uważany za węgierskiego bohatera narodowego
  • Ludwik Lumière – francuski chemik, pionier kinematografii
  • Ludwik Solski – aktor
  • Lewis Hamilton – brytyjski kierowca Formuły 1, najmłodszy w historii tego sportu Mistrz Świata (sezon 2008)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *