Imię: Ludwika – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Ludwika? Kiedy są imieniny Ludwiki i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Ludwika

Ludwika – imię pochodzenia starogermańskiego, wywodzi się od słów blut lub chlod ‘sławny’ i wik ‘walka, bitwa’, a więc oznacza kobietę, która zdobyła sławę w bitwach, stanowi żeński odpowiednik imienia Ludwik. W Polsce jest ono znane od XV wieku, ale nigdy cieszyło się dużą popularnością. Obecnie, uznawane jest za niemodnie i głownie noszą je kobiety w starszym wieku.

Z pewnością, kobieta o tym imieniu posiada wiele talentów, w szczególności artystycznych. Ponadto Ludwika to osoba niesamowicie zaradna, potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Poza tym, jest zasadnicza i trudno przekonać ją do swoich racji, gdyż bywa też uparta. Oprócz tego, wszędzie jej pełno, ponieważ jest postacią niezwykle energiczną, która nie może usiedzieć długo w jednym miejscu. Warto podkreślić to, iż zawsze wytrwale dąży do celu, który przeważnie osiąga dzięki swej pracowitości.

Niestety, Ludwika często wpada w złość, denerwuje się na osoby, które się z nią nie zgadzają na określony temat. Ale na szczęście nie potrafi długo trwać w gniewie, dlatego szybko przeprasza bliskich za swój wybuchowy charakter. Należy także wspomnieć o tym, iż Ludwika nigdy się nie narzuca innym, jeżeli widzi, że jest niepożądanym gościem, po prostu wychodzi. Ludwika brzydzi się obłudą i kłamstwem, zawsze mówi to, co myśli, dlatego nie ma zbyt wielu przyjaciół, gdyż nie każdy potrafi zaakceptować jej szczerość.

Oczywiście, kobieta o tym imieniu jest oddana rodzinie, kocha męża oraz dzieci i gotowa jest zrobić dla nich wszystko. Nie interesują ją akcje społeczne, gdyż woli się nie wychylać i miło spędzać czas w domu. Ale to nie znaczy, że nie lubi ona pomagać innym w potrzebie. Owszem, robi to bardzo chętnie, ale nie oczekuje za to nagrody czy oklasków, bowiem jest osobą bezinteresowną. Z pewnością, kariera zawodowa znajduje się u niej na drugim miejscu, gdyż ważniejsza od niej jest rodzina. Poza tym, jest typem domatorki, bowiem dalekie podróże ją nużą.

Imieniny Ludwiki

Imieniny Ludwiki są obchodzone najczęściej 31 stycznia i 15 marca. Ludwika może także obchodzić imieniny 20 lipca.

Znane imienniczki

  • Ludwika Sabaudzka – córka Filipa II, księżna Andegawenii,
  • Ludwiga Maria Gonzaga – żona dwóch królów Polski,
  • Ludwika Śniadecka – działaczka, żona Michała Czajkowskiego,
  • Ludwika Windsor – księżna angielska,
  • Ludwika Maria Orleańska – księżniczka francuska, królowa Belgów,
  • Ludwika Elżbieta Burbon – księżniczka francuska, księżna Parmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *