Imię: Luiza – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Luiza? Kiedy są imieniny Luizy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Luiza

Luiza to imię które prawdopodobnie przywędrowało do Polski z Francji. Właśnie tam zostało utworzone od imienia Louis, co w Polsce oznacza “Ludwik”. Inna teoria głosi, że imię to wywodzi się z hebrajskiego imienia Elżbieta, które znaczy “Bóg mają przysięgą”. W Polsce imię to pojawiło się około XX wieku.

Luiza to zupełna realistka, która trzeźwo patrzy na świat. Raczej zamknięta w sobie, niewylewna i skora do prowadzenia samotnego trybu życia. Lubi być obdarowywana prezentami i ceni sobie fakt, że ktoś o niej pamięta. Nie jest odporna na porażki i niepowodzenia i dlatego długo je przeżywa. Gdy ktoś zajdzie jej za skórę potrafi się odegrać i wynagrodzić komuś zwykły psikus mściwą ripostą. Ma zdecydowanie silną wolę i co ciekawe wielkie serce, które ofiaruje każdemu kto jest dla niej miły i wierny. Czasem dochodzi do tego, że często się katuje byle tylko osiągnąć sukces.
Chociaż mogłoby się wydawać, że kobiety o tym imieniu są pewne siebie i ze wszystkim sobie radzą, w rzeczywistości jest odwrotnie. Często stają przeciw woli innych, w wyniku czego zostają same na pastwę losu. Przez takie działania spada ich poczucie wartości i w efekcie Luizy mają coraz to więcej kompleksów.

Nie lubią brać odpowiedzialności za decyzje, które podejmują. Zdecydowanie wolą obarczyć nią kogoś innego. Są bardzo inteligentne i mają zadziwiającą pamięć. Nie narzekają na zdrowie. Jednakże często cierpią na problemy związane ze sferą psychiczną, co jest wynikiem ich złego nastawienia do życia.

W sferze uczuciowej zawsze starają się trzymać na dystans, bo boją się późniejszych rozczarowań i psychicznych załamań. Często zdarza się, że nie ufają mężczyznom i dlatego nie umieją długo wytrwać w jednym związku. Z trudnością przychodzi im wejść w związek małżeński i stać się odpowiedzialną za całą rodzinę. A jeśli już wychodzą za mąż są surowymi matkami dla swoich dzieci oraz nieugiętymi żonami dla swoich mężów.

Imieniny Luizy

Imieniny Luizy są obchodzone najczęściej dnia 25 sierpnia, lecz Luiza może także obchodzić imieniny 15 marca oraz 19 sierpnia.

Znane imienniczki

  • Luiza Julianna Orańska – księżniczka orańska
  • Luiza Łańcuchowska – polska lekkoatletka, sprinterka
  • Luiza Złotkowska – polska panczenistka
  • Maria Luiza, księżniczka de Lamballe – arystokratka, przyjaciółka Marii Antoniny, królowej Francji
  • Wilhelmina Luiza Hessen-Darmstadt – wielka księżna Rosji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *