Imię: Makary – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Makary? Kiedy są imieniny Makarego i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Makary

Makary – imię męskie pochodzenia greckiego. Imię to pochodzi od greckiego słowa makarios, które oznacza „szczęśliwy”. To samo znaczy imię łacińskie Feliks i imię polskiego pochodzenia Szczęsny.

Mężczyźni o imieniu Makary posiadają tajemniczą i niejednoznaczną osobowość. Z jednej strony są oni niezwykle łagodnymi, wyrozumiałymi osobami, podatnymi na wpływy innych, którzy nie potrafią zdecydowanie sprzeciwić się komuś, a z drugiej strony wyczuwa się w nich siłę, zdecydowanie i pewność tego, co robią. Makarego cechuje przede wszystkim ogromna łagodność i życzliwość wobec innych ludzi. Nie są oni zdolni do złośliwości, przewrotności, za wszelką cenę starają się nie krzywdzić innych i nie sprawiać im przykrości. Zawsze skłonni do wybaczenia, zapomnienia uraz i przykrości, złagodzenia napięcia i znalezienia nici porozumienia. Wyzbyci są egoizmu i chęci posiadania czegokolwiek, a jednocześnie jasno i wyraźnie wiedzą, czego chcą w życiu i do czego dążą. Bez wątpienia można określić Makarego jako szlachetnego, mądrego i wspaniałomyślnego człowieka, który kieruje się w życiu wielkimi wartościami, a nie zwraca uwagi na ludzkie słabostki i wady.

W życiu zawodowym Makary jest niezwykle pracowitym i obowiązkowym człowiekiem. Z ogromnym zaangażowaniem i energią podejmuje się każdego przedsięwzięcia i zawsze będzie skrupulatnie i dokładnie wypełniał swoje obowiązki. Często zbyt wielką wagę będzie przykładał do szczegółów i skrupulatnego dopełniania najmniejszych elementów, a gubił będzie ogólny pogląd na sytuację. Makary angażuje się także w bezinteresowne akcje na rzecz społeczeństwa, losu ludzi pokrzywdzonych. Wiele w nim szlachetności, bezinteresowności, zdolności do wyrzeczeń. Bardzo ważna jest dla niego miłość i życie rodzinne.

Imieniny Makarego

Imieniny Makarego są obchodzone najczęściej: 2 stycznia, 28 lutego, 10 marca, 10 kwietnia oraz 20 grudnia. Makary może obchodzić imieniny także: 15 stycznia, 1 kwietnia, 20 czerwca, 12 sierpnia, 30 października i 8 grudnia.

Znani imiennicy

  • Makary z Jerozolimy – święty Kościoła katolickiego, żyjący w III wieku, był biskupem Jerozolimy;
  • Makary Żabiński – święty prawosławny, żyjący na przełomie XVI i XVII wieku, cudotwórca;
  • Makary Drohomirecki – powstaniec styczniowy, działacz niepodległościowy;
  • Makary Wielki Egipski – zwany Makarym Starszym, jeden z ojców egipskiego monastycyzmu, święty prawosławny i katolicki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *