Imię: Manfred – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Manfred? Kiedy są imieniny Manfreda i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Manfred

Manfred – imię męskie pochodzenia germańskiego, które pochodzi od połączenia słów staro-wysoko-niemieckich man, czyli „człowiek” i frid, czyli „opieka, pokój”. Imię Manfred oznacza więc „człowiek, który zapewnia pokój”. Żeńskim odpowiednikiem tego imienia jest Manfreda.

Mężczyźni o imieniu Manfred są zazwyczaj spokojnymi, opanowanymi i pogodnymi osobami, jednak potrafią wybuchnąć gniewem i kierować się negatywnymi emocjami. Można po nich zawsze spodziewać się prawdomówności i szczerości, nie lubią bardzo wszelkiej obłudy, kłamliwości, nieszczerych relacji międzyludzkich. Najważniejszą cechą charakterologiczną Manfreda jest praktycyzm i bardzo pragmatyczne podejście do życia. Będzie on zawsze twardo stąpał po ziemi i wszelkie pomysły, wartości i idee oceniał przez pryzmat ich praktycznej realizacji. Przy całym swoim pragmatycznym podejściu do wszelkich spraw nie jest Manfred mężczyzną małostkowym, nieciekawym, o wąskich horyzontach myślowych. Niezwykle istotne jest dla niego poczucie bezpieczeństwa i swojej rodzinie będzie chciał zapewnić właśnie bezpieczeństwo i dostatek. Pogodny, życzliwy, towarzyski i otwarty.

Pod swoją zewnętrzną pogodą ducha i optymistycznym wizerunkiem jest Manfred charakterem niespokojnym, pełnym wątpliwości, pytań i sceptycyzmu. Otoczenie postrzega go jako nieskomplikowanego mężczyznę o zdroworozsądkowym podejściu do życia, a w głębi pełen jest skomplikowanych niepokojów i wątpliwości. W życiu zawodowym lubi zarządzać i kierować innymi ludźmi i świetnie sprawdza się na takich stanowiskach. Jest równocześnie świetnym wykonawcą. Najlepiej czuje się w zawodach planisty, ekonomisty, inżyniera albo nauczyciela akademickiego w dziedzinie nauk ścisłych. W miłości nie jest typem zdobywcy ani uwodziciela, bardzo ważne jest natomiast dla niego intelektualne i światopoglądowe porozumienie z partnerką. Bardzo zaradny, przedsiębiorczy, rozsądny, lubiany w towarzystwie za szczerość i niewymuszoną życzliwość.

Imieniny Manfreda

Imieniny Manfreda są obchodzone najczęściej dnia 27 października, lecz Manfred może także obchodzić imieniny 28 stycznia.

Znani imiennicy

  • Manfred – król Sycylii z dynastii Hohenstaufów, książę Benewentu i Neapolu, żyjący w XIII wieku;
  • Manfred Eigen – niemiecki biofizyk, w 1967 roku otrzymał nagrodę Nobla wraz z dwoma naukowcami w dziedzinie chemii;
  • Manfred von Richthofen – niemiecki lotnik, znany jako „Czerwony Baron”, był największym asem myśliwskim w czasie I wojny światowej;
  • Manfred Kridl – historyk literatury, był profesorem wykładającym na uniwersytetach europejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *