Manuela (imię) – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Manuela? Kiedy są imieniny Manueli i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Manuela

Manuela – imię stanowi skróconą wersję hebrajskiego imienia Manuel, z kolei wywodzącego się od biblijnego imienia Emanuel ‘Bóg z wami”. Na początku warto podkreślić to, iż Manuela jest niezwykle zrównoważoną kobietą, zawsze wie, jak ma się zachować w określonej sytuacji i nigdy nie ulega gwałtownych emocjom.

Z pewnością, ogromną jej zaletą jest zaradność. Poza tym, chętnie podejmuje się nowych wyzwań, wytrwale dąży do celu, zawsze wierzy w to, że odniesie sukces, ale pod warunkiem iż będzie systematycznie i ciężko na to pracować. Oczywiście, jest osobą sumienną i zawsze dokładnie wykonuje powierzone jej zadania, w związku z czym najczęściej szybko awansuje w pracy. Oprócz tego, nie ma najmniejszych problemów z publicznym przemawianiem, dlatego doskonale sprawdza się jako mówca i z powodzeniem może występować w roli polityka, dziennikarza czy profesora.

Niestety, Manuela posiada wysokie mniemanie o sobie i często się wywyższa, chwali się swoimi osiągnięciami i nierzadko daje do zrozumienia swoich bliskim, iż jest od nich po prostu lepsza. Ponadto, kobieta o tym imieniu jest niezwykle energiczna, szybko się porusza i mówi oraz ma sto tysięcy pomysłów na minutę. Jednakże rzadko wprowadza je w życie, bowiem kiedy inni krytykują jej zamierzenia, Manuela z nich rezygnuje, wyłącznie z czystej wygody. Warto powiedzieć o tym, że nie ma w zwyczaju bronić swych racji, woli udawać, że przyjmuje argumenty przeciwnika, ale tak naprawdę to dalej myśli swoje, gdyż niezwykle trudno jest ją przekonać do zmiany swego stanowiska.

Nie ulega wątpliwości to, iż Manuela to osoba towarzyska, lubi przebywać wśród ludzi, rozmawiać z nimi, a największą karą dla niej właśnie samotność. Oczywiście, mimo swego niełatwego charakteru posiada licznych przyjaciół i znajomych, których przyciąga do siebie niczym magnez. Cechuje się także dużym poczuciem humoru i niejednokrotnie bywa duszą towarzystwa, dlatego na pewno nie można się z nią nudzić. Z pewnością, fascynują ją trudni mężczyźni, zazwyczaj z przeszłością, gdyż monotonny i spokojny związek bez większych zawirowań nie jest dla niej interesujący.

Imieniny Manueli

Manuela obchodzi imieniny 26 marca.

Znane imienniczki

  • Manuela Gretkowaska – pisarka,
  • Manuela Michalak-Jabłońska – finalista Big Brothera.
  • Manuela Escobar – córka barona kokainowego, Pablo Escobara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *