Imię: Marcelin – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Marcelin? Kiedy są imieniny Marcelina i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Marcelin

Marcelin – imię męskie pochodzenia łacińskiego, które zostało utworzone od imienia Marceli poprzez dodanie sufiksu oznaczającego pochodzenie lub przynależność. Żeńskim odpowiednikiem tego imienia jest Marcelina. Wielu świętych nosiło to imię.

Mężczyźni o imieniu Marcelin  mają skłonności choleryczne, ale potrafią zapanować nad swoimi wybuchami gniewu i zapalczywością. Dzięki umiejętnościom dyplomatycznym i znacznemu obiektywizmowi spojrzenia potrafią znaleźć wspólny język niemal z każdym. Marcelin to zazwyczaj mężczyzna ekstrawertyczny, który dąży do porozumienia z każdym i zawsze potrafi nawiązać przyjazne relacje z innymi. Ma również skłonności przywódcze, lubi podporządkowywać sobie innych i lubi rządzić. Zawsze będzie odgrywał osobę zdecydowaną, pewną siebie, choć w środku nie będzie pewny swoich racji. Zazwyczaj mężczyźni ci wiedzą, czego chcą od życia i zawsze potrafią powiedzieć głośno „nie”. Są pracowici i chętnie angażują się w rozliczne działania, ale lubią pracować przede wszystkim na własny rachunek. Zdecydowanie lepiej pracują, gdy sami są dla siebie szefami.

Marcelin bywa obdarzony talentami artystycznymi. Szczególnie często przejawia zdolności aktorskie i oratorskie. Gdy ma wokół siebie towarzystwo, które skupia na nim swą uwagę, wtedy natychmiast zyskuje pewność siebie i ujawnia swój talent do naśladowania i odgrywania różnych ról. Mężczyźni ci są zazwyczaj towarzyscy, chętnie pomagają innym w kłopotach, ale bywają również niezależnymi samotnikami, nie podtrzymującymi żadnych trwalszych więzów. Potrzebują miłości, ale nie lubią, gdy partnerka chce wypełnić sobą cały ich świat. Wówczas będą walczyć o swą niezależność i samorządność. Marcelin cechuje się świetną intuicją, szczególnie w odniesieniu do oceniania charakterów i zachowań innych ludzi. Ma świetną pamięć, poczucie humoru. Bywa nieco kapryśny, chce zawsze odgrywać władcę i przywódcę.

Imieniny Marcelina

Imieniny Marcelina są obchodzone najczęściej dnia 26 kwietnia, lecz Marcelin może także obchodzić imieninyw dniach: 2 stycznia, 9 stycznia, 6 kwietnia, 2 czerwca, 14 lipca, 9 sierpnia oraz 27 sierpnia.

Znani imiennicy

  • Marcellin Pierre Berthelot – chemik i zarazem polityk francuski, profesor College de France, jako pierwszy skonstruował bombę kalorymetryczną w 1881 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *