Imię: Marcisław – znaczenie imienia, imieniny

Jakie jest znaczenie imienia Marcisław? Kiedy są imieniny Marcisława? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Marcisław

Marcisław – imię męskie pochodzenia staropolskiego. Powstało z dodania końcówki –sław (popularnej w imionach słowiańskich) do imienia Marcin. Samo imię Marcin pochodzi z języka łacińskiego i oznacza „należący do Marsa”. Imię Marcisław notowane jest w polskich dokumentach od 1374 roku.

Mężczyźni o imieniu Marcisław cechują się zazwyczaj introwertyczną naturą. Mają skłonność do zamykania się w sobie, do izolowania się od kontaktów towarzyskich. Lubią samotność i najlepiej czują się sami ze sobą. Bywają przy tym niepewni siebie, nieśmiali i bardzo skromni. Nie należą z pewnością do przebojowych, dynamicznych mężczyzn, grających pierwsze skrzypce w towarzystwie. Marcisław będzie raczej na uboczu przyglądał się zdarzeniom niż brał w nich udział. Spokojny, zrównoważony, małomówny, wycofany. Nie lubi towarzyskich spotkań, nie lubi także pracować w zespole, woli samodzielnie i w spokoju wykonywać swoje zadania. Unika wszelkich zatargów, kłótni, konfrontacji. Marcisław należy do tych mężczyzn, którzy nie są od razu zauważani przez kobiety, ale i oni sami nie narzucają się nigdy osobom płci przeciwnej. Obserwują, czekają, wyciągają wnioski i intensywnie myślą.

Pod tą spokojną, zrównoważoną powłoką kryje się naprawdę interesujące wnętrze. Marcisław zamyka się w sobie, bo sam sobie wystarcza. Ma bogatą wyobraźnię, dzięki której snuje wspaniałe sny na jawie, cechuje się żywą inteligencją i twórczym umysłem. Najlepiej sprawdzą się w zawodach wymagających logicznego myślenia i nieco wyobraźni. Mężczyźni ci posiadają także zdolności manualne, czasem przejawiają talenty artystyczne. W miłości jest stały, zrównoważony, rodzina jest dla niego niezwykle ważna. Marcisław jest stabilnym, odpowiedzialnym mężczyzną, nieco zamkniętym w sobie, ale zawsze chętnym do pomocy. Lubi spędzać czas na łonie natury, często wybiera życie na wsi, z dala od zgiełku i tłoku miasta.

Imieniny Marcisława

Marcisław imieniny obchodzi 7 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *