Imię: Marcjanna – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Marcjanna? Kiedy są imieniny Marcjanny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Marcjanna

Marcjanna – imię żeńskie, które jest odpowiednikiem imienia Marcjan. Imię to pochodzi z języka łacińskiego, od słowa Martius, które oznacza „należący do Marsa, poświęcony Marsowi”.

Kobiety o imieniu Marcjanna cechują się interesującą osobowością i zdecydowanym charakterem. Wiedzą, czego chcą w życiu i dążą wytrwale do realizacji swoich celów. Nie boją się żadnych nowych wyznań, trudnych zadań lub wymagających przedsięwzięć. Dla Marcjanny nie ma rzeczy niemożliwych, a dzięki wytrwałości i inteligencji można według niej osiągnąć wszystko. Często będzie podejmować się takich zadań, które dla innych są niewykonalne po to, by pokazać sobie i innym, że poradzi sobie w każdej sytuacji i z każdym zadaniem. Silna intuicja znacznie pomaga jej w życiu, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Dzięki zaufaniu do intuicji podejmuje zazwyczaj dobre decyzje, potrafi przeniknąć charakter i zachowania ludzi z jej otoczenia. Potrafi postępować z ludźmi, wie, jak podejść do każdej osoby, by ją zyskać i udobruchać. Ta cecha w połączeniu ze zdecydowaną i silną wolą sprawia, iż świetna z niej szefowa, zarządzająca pracą wielu ludzi.

Marcjanna ceni sobie szczególnie wolność, niezależność, swobodę myśl i działań. Szczególnie nie lubi, gdy rozkazuje się jej lub próbuje się nią kierować bez jej zgody. Kobiety o tym imieniu nie lubią ponadto chodzić utartymi ścieżkami, powielać schematyczne zachowania i robić to, co robi większość ludzi. Marcjanna zawsze będzie miała swoje zdanie, swój sposób na życie, na zabawę i na odpoczynek. Dzięki tej cesze odnosi znaczne sukcesy zawodowe, gdyż często wymyśla takie pomysły i rozwiązania, na które nikt wcześniej nie wpadł. Jej żywa inteligencja, intuicja i często wszechstronne zainteresowania sprawiają, iż zazwyczaj uchodzi za eksperta i osobę, którą pyta się o radę w trudnych sytuacjach.

Imieniny Marcjanny

Marcjanna imieniny obchodzi: 9 stycznia, 25 maja oraz 12 lipca.

Znane imienniczki

  • św. Marcjanna z Cezarei – żyjąca na przełomie III i IV wieku, około 303 roku zginęła w czasie prześladowania dioklecjańskiego;
  • Ulpia Marciana – żyła na przełomie I wieku p.n.e i I wieku n.e, siostra cesarza Trajana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *