Imię: Marcjusz – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Marcjusz? Kiedy są imieniny Marcjusza i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Marcjusz

Marcjusz – imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od nazwy rodu Murcii/Martii, według polskiego tłumaczenia od rodu Marcjuszów, która powstała od imienia Marek i oznaczała ‘syna Marka, należącego do Marka’. Należy powiedzieć o tym, iż imię to praktycznie nie występuje w naszym kraju, jest nadawane niezwykle rzadko, przeciętnie raz na kilka lub kilkanaście lat.

Mężczyzna o tym imieniu posiada predyspozycje przywódcze, potrafi jak mało kto, mieć posłuch wśród podwładnych, dlatego rewelacyjnie się sprawdza na stanowiskach kierowniczych. Poza tym, charakteryzuje się nienagannymi manierami, dlatego przez płeć przeciwną postrzegany jest jako dżentelmenKocha sztukę i swój wolny czas poświęca na wizyty w muzeach, galeriach czy teatrach. Oprócz tego, bije od niego pewność siebie, gdyż Marcjuszowi na pewno są obce wszelkie kompleksy. Wie, ile jest wart i zawsze to podkreśla, choćby za pomocą nienagannego ubioru, drogich perfumów czy luksusowego samochodu.

Trzeba przyznać, iż ma wielkie powodzenie u kobiet, ale tego nie wykorzystuje, przelotne znajomości nie są dla niego, gdyż Marcjusz wierzy w wielką miłość, która się zdarza tylko raz w życiu. Ponadto, jest bardzo otwartą osobą, które bez większych oporów może opowiadać godzinami o sobie i swojej rodzinie, ale nie ma przy tym skłonności do upiększania faktów. Jest typem perfekcjonisty i dlatego może być uciążliwy w normalnym funkcjonowaniu, w szczególności gdy coś nie układa się po jego myśli. Zdarza się mu ciągle poprawiać lub pouczać innych, ale nie robi tego złośliwe. Jeżeli ktoś mu zwróci uwagę, by się nie wtrącał w nieswoje sprawy, przeprasza za swą nachalność i się wycofuje, ale nigdy się nie obraża. Marcjusz kocha także sport, w szczególności jazdę konno, bowiem jest on wielbicielem wszelkich zwierząt.

Imieniny Marcjusza

Marcjusz imieniny obchodzi w następujące dni: 3 marca, 13 kwietnia oraz 8 października.

Znani imiennicy

  • św. Marcjusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *