Imię: Maria – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Maria? Kiedy są imieniny Marii i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Maria

Maria to imię pochodzenia hebrajskiego. Wywodzi się od słowa Miriam oznaczającego “być pięknym lub wspaniałym”. Co ciekawe w Polsce imię to cieszy się ogromną popularnością i zajmuje trzecie miejsce w rankingu najczęściej nadawanych imion. Maria to także imię, które nosiła matka Jezusa. Istnieją formy poboczne tego imienia takie jak: Maryla, Marita, Marzena, Marlena, Mariola.

Maria to kobieta o cholerycznym charakterze, z którą ciężko tak naprawdę wytrzymać. Jest zdecydowana w tym co robi, nigdy nie zmienia zdania, chociaż czasem wydaje się, że nie ma racji. Bardzo pracowita. Kiedy ktoś zleci jej jakieś zadanie ona stara się wykonać je jak najlepiej, nawet za cenę wielu poświęconych godzin czy dni. Są to kobiety bardzo uczuciowe, które jak raz się zakochają kochają szczerze na całe życie. Wolą dusić wszystko w sobie niż wypłakać się komuś na ramieniu. Prawie nigdy nie mówią otwarcie co czują, są bardzo skryte. Dla kontrastu są bardzo pewne siebie i wiedzą czego w życiu chcą. Nie są egoistkami, myślą o innych oraz jak im pomóc. Ich imię symbolizuje lilia, zatem jak na ten piękny kwiat przystało Marie są kobietami o przepięknej urodzie. Kobiety te są uparte a także odporne na wszelkie porażki. W latach szkolnych wyróżniają się systematycznością, która zapewnia im świetne wyniki w nauce. Dziewczynki te są po prostu wzorowymi uczennicami. Uczęszczają na zajęcia dodatkowe. Lubią gdy napotykają na nowe wyzwanie i nawet gdy jest nie do przejścia one i tak walczą o to by mu podołać.

Najlepszym dla nich zawodem jest ten, w którym mogą mieć kontakt z dziećmi lub z chorymi. Dlatego też Marie są doskonałymi lekarkami, pielęgniarkami, nauczycielkami czy nawet zakonnicami. Nie lubią kiedy wali im się grunt pod nogami. Wręcz przeciwnie wolą czuć się pewnie i wtedy spokojnie działać. Niestety łatwo je urazić. Kiedy już z kimś się zaprzyjaźnią relacja ta trwa niemalże do końca życia. Jest to kobieta bardzo zasadnicza. Wierzy w to co ktoś jej powie i często postępuje według narzuconych jej reguł.

Zagraniczne formy imienia: Miriam, Mary, María, Marie, Marion, Marien, Marylin, Marilyn, Maura.

Imieniny Marii

Imieniny Marii są obchodzone najczęściej: 2 lutego, 11 lutego, 25 marca, 30 kwietnia, 3 maja, 13 maja, 29 maja, 27 czerwca, 2 lipca, 16 lipca, 15 sierpnia, 22 sierpnia, 26 sierpnia, 8 września, 12 września oraz 8 grudnia. Maria może obchodzić imieniny także: 1 stycznia, 23 stycznia, 28 stycznia, 16 lutego, 2 kwietnia, 5 kwietnia, 7 kwietnia, 9 kwietnia, 14 kwietnia, 18 kwietnia, 23 kwietnia, 24 kwietnia, 28 kwietnia, 9 maja, 14 maja, 24 maja, 2 czerwca, 6 czerwca, 8 czerwca, 23 czerwca, 29 czerwca, 5 lipca, 6 lipca, 29 lipca, 2 sierpnia, 4 sierpnia, 5 sierpnia, 6 sierpnia, 17 sierpnia, 20 sierpnia, 4 września, 13 września, 15 września, 19 września, 24 września, 7 października, 10 października, 11 października, 20 października, 1 listopada, 20 listopada, 21 listopada, 25 listopada, 2 grudnia, 10 grudnia, 11 grudnia, 15 grudnia, 16 grudnia oraz 25 grudnia.

Znane imienniczki

  • Maria Antonina Rodowicz – piosenkarka, bardziej znana jako Maryla Rodowicz
  • Maria Callas – światowej sławy śpiewaczka
  • Maria Konopnicka – pisarka
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska – poetka
  • Maria Skłodowska-Curie – laureatka Nagrody Nobla
  • Maria Szarapowa – tenisistka
  • Mariah Carey – piosenkarka
  • Mary Shelley – pisarka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *