Imię: Marian – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Marian? Kiedy są imieniny Mariana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Marian

Marian to męskie imię, pochodzące od łacińskiego słowa oznaczającego „należący do Mariusza, do rodu Mariuszów”.

Marian to osoba skryta i zamknięta w sobie. Bywa egoistyczny i despotyczny, ludzi ocenia z pewną surowością, nie potrafi obiektywnie spojrzeć na bieg wydarzeń.

W życiu kieruje się głównie logiką, stąd też w jego zachowaniu, poglądach i opiniach brakuje pewnego rodzaju spontaniczności. Jest bardzo dumny, zawsze i we wszystkim chce być najlepszy.

Choleryk, zręcznie panujący nad swoimi reakcjami. Z niezwykłą rozwagą dobiera sobie przyjaciół i jest im bardzo oddany. Przyjaźń ma dla niego największą wartość, choć nie wyobraża sobie jej bez bezwzględnego podporządkowania drugiej osoby.

Ciężko radzi sobie z porażkami, które traktuje jako zniewagę i poniżenie. Pracuje dla osiągnięcia konkretnych celów i zysków, nigdy dla własnej przyjemności.

Szybko zresztą osiąga sukcesy w wielu dziedzinach swojego życia. Jego zainteresowania oscylują wokół zagadnień wojskowych, medycyny i handlu.
Ma bardzo dobrą intuicję, której jednak nie do końca ufa. Inteligentny, choć ma skłonności do nadmiernego wdawania się w szczegóły.

Uczuciowy, lecz nigdy nie uzewnętrznia swoich emocji. Jego doskonała pamięć nie pozwala mu zapomnieć o wyrządzonych krzywdach. Lubi dobre towarzystwo. Niestety jego przemądrzałość może budzić swego rodzaju niechęć.

Imieniny Mariana

Imieniny Mariana są najczęściej obchodzone 1 lipca, lecz Marian może także obchodzić imieniny: 9 lutego, 16 lutego, 30 kwietnia, 19 sierpnia, 11 października, 17 października oraz 8 grudnia.

Znane osoby o imieniu Marian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *