Imię: Mariola – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Mariola? Kiedy są imieniny Marioli i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Mariola

Mariola – imię pochodzenia francuskiego, wywodzi się od słowa Mariolle, oznaczającego małą figurkę Matki Boskiej. Warto podkreślić to, iż występuje ono głównie w Polsce i w Hiszpanii, gdzie stanowi skrót od nazwy Matki Boskiej (Maria dela Ola lub Maria de Las Olas, czyli Matka Boska od fal).

Oczywiście, kobieta o tym imieniu jest typem perfekcjonistki. Poza tym, musi wokół niej panować nienaganny porządek, ale zgodny z normami ustalonymi przez nią. Z pewnością, Mariola nie cierpi, kiedy ktoś inny mówi jej, co ma robić lub krytykuje ją publicznie. Ponadto, wszystkie swoje problemy rozwiązuje samotnie, nigdy nikogo nie prosi o pomoc czy radę. Z pewnością, cechuje ją ogromny entuzjazm i energiczność, dlatego wszystko musi zrobić teraz i już. Oprócz tego, nie ma zwyczaju poprawiać czegoś po innych, woli dane zadanie rozpocząć od początku i to w dodatku po swojemu.

Nie ulega wątpliwości to, że Mariola zawsze dąży do wyznaczonych sobie celów, które najczęściej osiąga. Trzeba wyraźnie podkreślić to, iż kobieta o tym imieniu wszystko wie najlepiej, dlatego ciągle poucza innych, a kiedy mają jej coś do zarzucenia, nie widzi w sobie winy, mało tego, udaje, iż ich nie słyszy lub nie rozumie. Niestety, jej ogromną wadą jest trudny charakter, cięty język i wybuchowa natura, w związku z tym nie posiada ona wielu znajomych i przyjaciół.

Nie zapominamy również o tym, że Mariola nie lubi siedzieć w domu, bowiem uwielbia spędzać czas na imprezach czy spotkaniach towarzyskich. Przywiązuje ogromną wagę do swego wyglądu. Przede wszystkim, zawsze jest modnie ubrania, starannie uczesana i posiada perfekcyjnie wykonany makijaż. Należy też podkreślić to, iż jest osobą preferującą ciągłe zmiany, gdyż nie ma dla niej nic gorszego jak monotonia, która wpływa tylko na jej przygnębiający nastrój. Poza tym, ma trudności w budowani stałego związku, ponieważ nie umie iść na kompromis i się ustatkować.

Imieniny Marioli

Mariola obchodzi imieniny: 25 marca i 3 maja.

Znane imienniczki

  • Mariola Barszcz – siatkarka,
  • Mariola Jarocka – piosenkarka,
  • Mariola Kaczorowska – aktorka teatralna,
  • Mariola Siwczyk – piłkarka ręczna,
  • Mariola Zenik – siatkarka,
  • Mariola Bojarska-Ferenc – gimnastyczka artystyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *