Imię: Marta – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Marta? Kiedy są imieniny Marty i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Marta

Marta to imię pochodzenia biblijnego. W języku aramejskim słowo martha oznaczało tyle co “pani domu, gospodyni, pani”. W Biblii była to osoba bardzo pracowita. Usługiwała gościom, była doskonałą gospodynią. Imię to cieszy się nadal dużą popularnością i w rankingu najczęściej nadawanych imion znajdowało się ostatnimi czasy na 29 miejscu.
Według numerologii imię to symbolizuje cyfra 3. Liczba ta charakteryzuje ludzi pracujących, tych którzy wiedzą jak zarządzać by odnieść sukces. Osoby te także wierzą we własne siły i dążą wytrwale do celu.
Marta to kobieta realistka. Nie wybiega zbytnio w przyszłość, raczej myśli o tym co się dzieje w danej chwili. Kiedy stoją przed jakimkolwiek wyborem kierują się albo głosem serca albo zdrowym rozsądkiem.Już od najmłodszych lat wiedzą czego w życiu chcą i powoli starają się osiągnąć wymierzony sobie cel. Łatwo się nie denerwują i są bardzo cierpliwe. Dyscyplina to u nich sprawa niezbędna. Odznaczają się także wysoką odpowiedzialnością za to co robią. Kiedy coś sobie zaplanują, albo kiedy komuś coś obiecują zawsze to uczynią. Wiedzą jak zaplanować sobie czas by wykorzystać każdą możliwą wolną chwilę. Warto wiedzieć, że kobiety o tym imieniu są silne psychicznie, co daje im znaczną przewagę nawet nad niektórymi mężczyznami.

Marty są też silne fizycznie i dlatego nie boją się żadnej pracy. Zawsze uśmiechnięte, z pozytywnym podejściem do życia. Kiedy powierzamy im jakieś zadanie lub opiekę nad kimś, są niezwykle odpowiedzialne i starają się jak najlepiej zadbać o każdy nawet najmniejszy szczegół. Jeżeli chodzi o sprawy sercowe Marta odznacza się wiernością i niezwykłą czułością. Swoich partnerów trzymają krótko by mieć ich tylko i wyłącznie dla siebie.

Imieniny Marty

Imieniny Marty są obchodzone najczęściej 22 lutego i 29 lipca. Marta może obchodzić imieniny także: 19 stycznia, 23 lutego, 18 marca, 21 czerwca, 5 lipca oraz 19 września.

Znane imienniczki

  • Marta Domachowska – polska tenisistka
  • Marta Fox – polska poetka, powieściopisarka i eseistka
  • Marta Lipińska – polska aktorka teatralna, radiowa, filmowa i telewizyjna
  • Marta Tomaszewska – polska pisarka, poetka i autorka słuchowisk radiowych
  • Marta Żmuda-Trzebiatowska – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna
  • Marta Manowska – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *