Imię: Maryna – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Maryna? Kiedy są imieniny Maryny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Maryna

Maryna to imię, które powstało jako forma zamienna imienia Maria lub też łacińskiego słowa marina (“morska”). 

Z reguły kobiety o tym imieniu są niezwykle nerwowe, co sprawia że bardzo łatwo wyprowadzić je z równowagi. Czasem dochodzi nawet do tego, że nie potrafią nad sobą zapanować. Są też wrażliwe i łatwo je urazić. Kiedy coś im się nie powiedzie, winą obarczają wszystkich dookoła, a nie widzą własnych błędów. Szybko się zniechęcają nawet błahymi porażkami i dlatego nie mają żadnego, stałego hobby o którego rozwój nieustannie by dbały. Są bardzo urokliwe i lubią kiedy mężczyźni troszczą się o nie oraz pilnują jak oczka w głowie. Szybko tracą entuzjazm i zniechęcają się do tego co robią. Jak już coś zaczną często nie mają zamiaru tego skończyć i po prostu się wycofują. Maryny to kobiety o zmiennym charakterze i często zachowują się niczym chorągiewka na wietrze. Idealnym dla nich zawodem z pewnością byłby zawód pediatry, ginekologa czy przedszkolanki. Mówi się że to dobry materiał na żonę i matkę, ponieważ kobiety te są niezwykle czułe i można powiedzieć, że w roli rodzica spełnia się stuprocentowo. Niestety często pozwalają swoim dzieciom na zbyt wiele, co w rezultacie prowadzi do przyszłego buntu w okresie dojrzewania.

Maryny mają niespotykaną intuicję. Niestety często dają się zwieść zagmatwanym horoskopom czy też wróżbom. To kobiety które są obdarzone ponadprzeciętną inteligencją lecz niestety działają pod wpływem impulsu i mimo że bardzo mądre często popełniają błędy, które w ich przypadku nie powinny się zdarzyć. Niestety mają kiepską pamięć, która często płata im figle.

Imieniny Maryny

Maryna imieniny obchodzi w następujące dni: 12 lutego, 18 czerwca, 18 lipca oraz 11 listopada.

Znane osoby noszące imię Marina i Maryna

  • Maryna Mniszchówna – żona cara Rosji Dymitra Samozwańca
  • Maryna Zagórska – polska tłumaczka literatury pięknej
  • Marina Warner – brytyjska pisarka
  • Marina Sirtis – amerykańska aktorka greckiego pochodzenia
  • Marina Baker – polityk, dziennikarka,modelka,aktorka angielska
  • Marina Berti – włoska aktorka
  • Marina Franc – francuska pisarka
  • Marina Łuczenko – polsko-ukraińska piosenkarka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *