Imię: Marzena – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Marzena? Kiedy są imieniny Marzeny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Marzena

Marzena – imię słowiańskie, które prawdopodobnie jest skróconą formą imienia Małgorzata lub Marzanna, niektórzy etymolodzy uważają, iż mogło być ono zdrobnieniem imienia Marta bądź Maria. W naszym kraju pojawiło się w okresie średniowiecza i od tego okresu cieszy się dużą popularnością, choć od lat 60. XX wieku w znacznie mniejszym stopniu niż niegdyś. Poza tym, często to imię jest kojarzone z wiosennym zwyczajem topienia kukły, symbolizującej zimę, którą określa się Marzanną.

W pierwszej kolejności trzeba powiedzieć o tym, że kobieta o tym imieniu jest tajemnicza, nigdy nie mówi otwarcie o sobie, sprawia wrażenie, jakby ukrywała wielki sekret, dlatego wszyscy dookoła są zaintrygowani jej osobą. Ponadto, słynie z lotnego dowcipu, jest okropną gadułą, potrafiącą świetnie opowiadać, zarówno straszne historie przeznaczone dla starszych jak i bajki dla dzieci. Oprócz tego, Marzena jest elegancką kobietą, sutannie dobierającą swą garderobą i niezwykle dbającą o swą fryzurę czy makijaż Niektóre koleżanki mówią o niej modnisa, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Warto podkreślić to, że jest ona osobą stroniącą od dużych zbiorowisk ludzi, gdyż najlepiej się czuje we własnym towarzystwie, ponieważ posiada bogate życie wewnętrzneCeni sobie prywatność, której pilnie strzeże i nie dopuszcza do sytuacji, w której ktoś mógłby bez zaproszenia wkroczyć do jej świata. Marzena jest znana z licznych niedomówień, przez co wydaje się jeszcze bardziej tajemnicza. Bywa, iż posługuje się aluzjami lub niedopowiedzeniami, co zbija z tropu jej rozmówców, którzy wtedy jak najszybciej zmieniają temat, by się nie ośmieszyć.

Oczywiście, jest osobą kochającą się w luksusie, uwielbia markowe ubrania, drogie perfumy i szybkie samochody, a jej dom wygląda jak pałac. Poza tym, jest miłośniczką gór i w wolnych chwilach rusza na podbój nowych szczytów. Przede wszystkim, jest niezwykle ambitna, lubi się uczyć, w związku z czym często posiada kilka ukończonych fakultetów. Można też rzec, iż Marzena to kobieta sukcesu, gdyż ma szczęście zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Imieniny Marzeny

Imieniny Marzeny są obchodzone najczęściej dnia 26 kwietnia.

Znane imienniczki

  • Marzena Trybała – aktorka,
  • Marzena Rogalska – dziennikarka,
  • Marzena Zając – aktorka,
  • Marzena Kawa – prezenterka pogody,
  • Marzena Nowak – artystka,
  • Marzena Komsta – kompozytorka,
  • Marzena Rogalska – polska dziennikarka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *