Imię: Maurycy – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Maurycy? Kiedy są imieniny Maurycego i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Maurycy

Maurycy to męskie imię pochodzące od łacińskiego słowa ‚mauritius’, oznaczającego „pochodzący z Mauretanii”.

Osoby o tym imieniu wymagają ogromnej dyscypliny. Lubią ludzi i dobre towarzystwo. Samotność zdecydowanie nie jest dla nich. Urodzeni komedianci, posiadają niezwykły talent aktorski.

Nie należy powierzać im kilku rzeczy naraz. Introwertycy, których nie łatwo wyprowadzić z równowagi. Jeśli już jednak do tego dojdzie, lepiej nie wchodzić im wtedy w drogę. Mają ogromną wolę walki, ale tylko w sytuacjach, gdy wszystko idzie po ich myśli. W przeciwnym wypadku zbyt łatwo się poddają.

Gdy coś ich gryzie, nigdy tego nie okazują. Nie umieją pogodzić się z porażkami. Mogą być doskonałymi pisarzami, aktorami lub lekarzami. Zmiana zawodu nie przychodzi im jednak łatwo.

Mają w sobie dużo czaru i uroku. Zawsze mają coś do powiedzenia, potrafią doskonale prowadzić rozmowę. Wyróżnia ich nadzwyczaj dobra intuicja i inteligencja. W życiu kierują się tylko i wyłącznie zdrowym rozsądkiem.

Mogą uchodzić za nieco sztywnych, lecz gdy już się rozkręcą, są prawdziwą duszą towarzystwa. Uparci, ciężko ich odwieść od raz podjętych planów i decyzji.

Do życia potrzebują miłości i ciepła. Z reguły liczą na szczęście, które dziwnym trafem zawsze im sprzyja. Skorzy do pomocy. Lubią być potrzebni.

Imieniny Maurycego

Imieniny Maurycego są obchodzone najczęściej dnia 22 września, lecz Maurycy może także obchodzić imieniny: 20 marca, 10 lipca oraz 13 października.

Znani imiennicy

  • Maurycy Popiel – polski aktor
  • Św. Maurycy − dowódca oddziału legendarnej Legii Tebańskiej, męczennik chrześcijański
  • Joseph-Maurice Ravel – francuski kompozytor i pianista

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *