Imię: Melania – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Melania? Kiedy są imieniny Melanii i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Melania

Melania – imię żeńskie pochodzenia greckiego. Imię to pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „czarna”. Patronką tego imienia jest św. Melania Rzymianka (383-439), która pochodziła ze znanego rzymskiego rodu Waleriuszy.

Kobiety o imieniu Melania należą do bardzo energicznych, dynamicznych i zdecydowanych kobiet. Wszystko robią szybko, chcą zajmować się wszystkim, o wszystkim decydować, na wszystko mieć wpływ. We wszelkich ich aktywnościach i przedsięwzięciach trudno je zatrzymać, idą szybko i zdecydowanie przed siebie – są jak huragan. Melania jest bardzo zaradną, przedsiębiorczą kobietą, która poradzi sobie w każdej sytuacji i nie będzie oglądała się na pomoc partnera lub innych ludzi. Bardzo lubi być w centrum wydarzeń i brać udział w tym, co się aktualnie dzieje. Lubi doradzać innym, pomagać, decydować i zarządzać innymi. Kobiety o tym imieniu to znakomite kierowniczki, dyrektorki, planistki, świetnie zarządzają pracą większej grupy ludzi oraz samodzielnie doskonale radzą sobie z przyjętymi obowiązkami i przedsięwzięciami. Patrząc na nią, ma się wrażenie, iż ma niespożytą energię, ogromny zapas sił witalnych i nic ją nie zmęczy.

Melania przy swojej dużej aktywności ma żywą, bystrą inteligencję i doskonałą pamięć. Pamięta, co kto jej powiedział i w jakich okolicznościach, świetnie też przyswaja wszelką nową wiedzę. Znakomicie prowadzi dom – potrafi energicznie zajmować się wszelkimi pracami domowymi i jednocześnie daje domownikom – mężowi i dzieciom – poczucie bezpieczeństwa i ciepło. W miłości są również bardzo namiętne i zdecydowane, co często przeradza się w zaborczość. Jeśli jednak prawdziwie kochają, potrafią powściągnąć swoje usposobienie i poświęcić wiele dla szczęśliwego związku. Co do wyznawanych poglądów jest Melania konserwatystką i nie lubi wszelkich innowacji i nowości.

Imieniny Melanii

Melania obchodzi imieniny najczęściej 31 grudnia, lecz może także obchodzić imieniny 13 stycznia.

Znane imienniczki

  • Melanie Brown – piosenkarka, jedna z wokalistek popularnego kiedyś zespołu Spice Girls;
  • Melanie Chartoff – aktorka amerykańska;
  • Melanie Chisholm – znana jako Melanie C., jedna z wokalistek zespołu Spice Girls;
  • Melanie Fiona – kanadyjska piosenkarka;
  • Melanie Munch – wokalistka zespołu Groove Coverage.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *