Imię: Melchior – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Melchior? Kiedy są imieniny Melchiora i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Melchior

Melchior – imię męskie pochodzenia hebrajskiego. Wywodzi się od słowa Melek-or, które oznacza „król światła” lub „Bóg jest moją światłością”. W Nowym Testamencie jeden z trzech mędrców (królów), którzy przybyli do Betlejem zaraz po narodzeniu Jezusa, nosił to imię. Co ciekawe, nazwę melchior nosi stop miedzi z cynkiem, niklem i żelazem, jednak etymologia tej nazwy jest inna niż etymologia imienia.

Mężczyźni o imieniu Melchior są pogodnymi, sympatycznymi naturami, które z łatwością zdobywają sobie zaufanie innych ludzi. Zawsze uśmiechnięci, przyjaźnie nastawieni do świata i do ludzi, podbijają serca innych. Melchior jest zawsze bardzo ufny wobec innych, szczery, szybko nawiązuje bezpośredni kontakt i te cechy sprawiają, iż zyskuje natychmiastową aprobatę ze strony innych ludzi. Mężczyźni ci mają w sobie nieuchwytny urok, któremu nie mogą oprzeć się kobiety. Melchiorowie uwielbiają życie pełne ruchu, nieustannych zmian, nowych inicjatyw, przedsięwzięć. Uwielbiają podróże, ciągłe zmiany, zawieranie nowych kontaktów, podejmowanie nowych wyzwań. Do każdego nowego zadania rzucają się z zapałem, energią i wiarą w powodzenie każdego przedsięwzięcia.

Najczęściej ten zapał i optymistyczne podejście do każdej sprawy zostają uwieńczone sukcesem, gdyż Melchior potrafi dzięki swej intuicji odróżnić sprawy nie mające szans na powodzenie od przedsięwzięć zapowiadających się pomyślnie, trafiających w obecną koniunkturę, pachnących nowością. W takich momentach zdecydowany się na podjęcie ryzyka, postawienie wszystkiego na jedną kartę i często udaje mu się osiągnąć to, co sobie zamierzył. Gdy wie, czego chce, zdecydowanie i pewnie idzie do celu. Melchior ceni sobie tradycję i silne autorytety.

Imieniny Melchiora

Imieniny Melchiora są obchodzone najczęściej: 6 stycznia i 7 września. Melchior może obchodzić imieniny także: 28 lipca oraz 7 listopada.

Znani imiennicy

  • Melchior Ansi – niemiecki malarz z epoki baroku, urodzony w Niemodlinie na Śląsku;
  • Melchior Broederlam – malarz flandryjski, przedstawiciel gotyku, wpłynął na malarstwo Jana van Eycka;
  • św. Melchior Grodziecki – męczennik, święty Kościoła katolickiego żyjący na przełomie XVI i XVII wieku;
  • Melchior Wańkowicz – pisarz, dziennikarz, publicysta, twórca reportaży;
  • Melchior Szymanowski – stolik warszawski, żyjący w XVIII wieku, starosta klonowski, prawdopodobnie jest głównym darczyńcą terenów pod Cmentarz na Powązkach w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *