Imię: Metody – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Metody? Kiedy są imieniny Metodego i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Metody

Metody – imię męskie pochodzące z języka greckiego. Imię to wywodzi się od słowa methodos, oznaczającego „metoda, sposób postępowania”. Imię to tłumaczyć można zatem jako „kroczący właściwą drogą”.

Mężczyźni o imieniu Metody są zaradnymi, ambitnymi i szlachetnymi osobami, które kierują się w życiu zdrowym rozsądkiem i obiektywnie patrzą na świat i na innych ludzi. Metody cechuje się doskonałą znajomością natury ludzkiej, dzięki czemu potrafi realnie spojrzeć na każdą sytuację, nie jest wymagający wobec innych, wybacza ludziom ich wady, słabostki i błędy. Szlachetny, tolerancyjny i wyrozumiały nie idealizuje świata ani ludzi. Wszelkie trudności, problemy i klęski traktuje jako cenne doświadczenia, które pomagają mu być mądrzejszym. Metody stawia sobie w życiu wyraźnie sprecyzowane cele i dąży wytrwale do ich realizacji, nie oglądając się na opinie i sądy innych ludzi. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, iż Metody jest pewnym siebie, nieco oschłym i nieskorym do sentymentów mężczyzną, tak naprawdę jest bardzo wrażliwy na otoczenie, na nastroje i emocje innych ludzi.

Metody jest z pewnością ambitnym, zaradnym i przedsiębiorczym mężczyzną, któremu nie brakuje inteligencji. Dzięki połączeniu tych cech prędzej czy później odniesie życiowy sukces. W życiu zawodowym nie zależy mu na zaszczytach i prestiżu, ale na pracy przynoszącej satysfakcję i pozwalającej rozwijać się i poszerzać horyzonty. Metody jest ponadto towarzyskim, życzliwym i tolerancyjnym człowiekiem, łatwo zyskuje zaufanie innych ludzi, potrafi uważnie słuchać innych i udzielać mądrych, życiowych rad. W miłości jest niezwykle wytrwały i wierny, zależy mu na intelektualnym porozumieniu z partnerką. Trudno mu jednak bezpośrednio wyrażać swoje uczucia.

Imieniny Metodego

Imieniny Metodego są obchodzone najczęściej: 14 lutego i 14 czerwca. Metody może obchodzić imieniny także: 7 lipca i 18 września.

Znani imiennicy

  • św. Metody – razem z Cyrylem był misjonarzem, zajmował się chrystianizacją Słowian;
  • Metody z Olimpu – biskup, święty Kościoła katolickiego i prawosławnego, był Ojcem kościoła;
  • św. Metody Konstantynopolitański – patriarcha Konstantynopola w IX wieku, święty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *