Imię: Michalina – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Michalina? Kiedy są imieniny Michaliny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Michalina

Michalina – to imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego. Jest to żeński odpowiednik imienia Michał. Oznacza “któż jest jak Bóg”. W Polsce w tej formie było nadawane dopiero od XIX w. W rankingu najpopularniejszych imion nadawanych w 2009 roku Michalina zajmowała 35 miejsce. Jest to kobieta pozornie łagodna, uwodzicielska. Potrafi się opanować, jest zrównoważona. Czasami nieśmiała, ale to nie blokuje jej drogi do odniesienia pożądanej kariery. Na swoje barki bierze zwykle zbyt dużo obowiązków. Lubi przebywać w gronie najlepszych przyjaciół albo kochających ją ludzi. Jest raczej zamknięta w sobie i dlatego trudno zdobyć jej zaufanie. Ich totem to winorośl, dlatego też kobiety te potrzebują oparcia by funkcjonować jak należy. Raczej trzymają się na uboczu, z dala od tłumów. Nie lubią ludowych rozrywek, są raczej jak dystyngowane damy. Nie pokazują co tak naprawdę myślą, a przy okazji są nadpobudliwe.

Michalina to kobieta która raczej nie przepada za nauką. To dla niej jedynie czysty obowiązek. Są skłonne poświęcić swoją karierę na rzecz umiejętnego prowadzenia domu, ponieważ są doskonałymi gospodyniami. A jeśli wybierają karierę, najlepszym dla nich zwodem jest zawód adwokata, psychiatry czy stewardesy. Posiadają niezwykłą intuicję, przewidują niemalże każdą sytuację i dlatego wiedzą jaką podjąć decyzję by nie popełnić życiowego błędu.
Są wiernymi żonami, ponieważ jak już do kogoś się przywiążą to jest to uczucie niezwykle trwałe. Dlatego też mogą czekać nawet kilka lat na swojego wymarzonego księcia z bajki.
Dużą wagę przywiązują do przyjaźni, zarówno tej z mężczyznami jak i tej z kobietami. Dlatego zawsze ciężko im pogodzić się ze zdradą. Michalina jest wrażliwa na wszelkie porażki i zawsze bierze sobie niemalże wszystko do siebie. Cieszy się doskonałym zdrowiem i prawie nigdy nie choruje.
Potrafi przezwyciężyć największe nawet trudności życiowe.

Formy obcojęzyczne
angielskie – Michaela, francuskie- Micheline, hiszpańskie- Miguela, niemieckie- Michaela, Micheline, włoskie- Micaela, Michelina

Imieniny Michaliny

Imieniny Michaliny są obchodzone najczęściej dnia 29 września, lecz Michalina może także obchodzić imieniny: 10 kwietnia, 19 czerwca oraz 24 sierpnia.

Znane imienniczki

  • Laura Michelle Kelly — angielska aktorka i piosenkarka
  • Michalina Rogińska — tancerka Teatru Wielkiego w Warszawie
  • Michelle Rodríguez — amerykańska aktorka
  • Mihaela Peneş — rumuńska lekkoatletka, oszczepniczka, mistrzyni olimpijska
  • Michelle Bachelet — chilijska polityk, prezydent
  • św. Michalina Metelli
  • bł. Michalina Jozafata Hordaszewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *