Imię: Mieczysława – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Mieczysława? Kiedy są imieniny Mieczysławy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Mieczysława

Mieczysława – imię żeńskie, które jest odpowiednikiem imienia Mieczysław. Natomiast imię Mieczysław powstało z błędnego odczytania staropolskiego imienia Miecisław lub Miecysław (które oznacza „miecić sławę”, czyli „zdobywać sławę, rozgłos”). Patronką imienia Mieczysława jest jest błogosławiona Mieczysława Kowalska, jedna ze 108 błogosławionych męczenników II wojny światowej.

Kobiety o imieniu Mieczysława są zrównoważonymi, bardzo spokojnymi osobami o łagodnym, stałym usposobieniu. Nie należą do osób o zmiennych nastrojach, które gwałtownie okazywałyby stany emocjonalne i bardzo rzadko podlegają huśtawkom nastrojów. Zazwyczaj są Mieczysławy spokojnymi, uśmiechniętymi i cichymi kobietami o promiennym uśmiechu i optymistycznym poglądzie na świat. Gdy przeżywają problemy i trudne okresy w swoim życiu, nie okazują tego, nie uzewnętrzniają swoich uczuć ani nie dzielą się swoimi problemami z innymi. Spokojnie i cicho przeczekują ciężki czas, by później znów jaśnieć uśmiechem i optymistycznie patrzeć w przyszłość. Mieczysława jest cichą i skromną osobą, która nie dąży do wielkich sukcesów, popularności ani uznania społecznego, ale skrupulatnie, dokładnie wykonuje swoje obowiązki zawodowe.

Stabilne usposobienie, ogromny wewnętrzny spokój z połączeniu z pracowitością i obowiązkowością sprawiają, iż sprawdzają się znakomicie w każdej podejmowanej pracy. Mieczysława jest zazwyczaj zamknięta w sobie i nie należy do bardzo towarzyskich osób. Ceni sobie prawdziwe i wierne przyjaźnie, ale istotniejsze jest dla niej bezpieczne i zgodne życie rodzinne. Jest ciepłą, wierną i łagodną małżonką i wspaniałą matką, która dba, by dom był dla męża i dzieci prawdziwym ciepłym ogniskiem domowym. Nie poświęca jednak całej siebie dla domu. Ceni swoją pracę, rozwija w spokoju swoje zainteresowania; refleksyjnie, krytycznie, ale z wyrozumiałością odnosi się do świata i ludzi.

Imieniny Mieczysławy

Imieniny Mieczysławy są obchodzone najczęściej 1 stycznia i 12 czerwca.

Znane imienniczki

  • Mieczysława Buczkówna – polska poetka, pisarka, żona poety Mieczysława Jastruna, tłumaczka poezji rosyjskiej;
  • Mieczysława Ćwiklińska – śpiewaczka i aktorka teatralna i filmowa, debiutowała przed I wojną światową, w 1900 roku;
  • Mieczysława Przybylska-Łuczyńska – polska pisarka, autorka powieści i opowiadań o życiu ludzi z wyższych sfer, popularna w latach międzywojennych;
  • Mieczysława Ruxerówna – uczona polska, zajmująca się archeologią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *