Imię: Mikołaj – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Mikołaj? Kiedy są imieniny Mikołaja i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Mikołaj

Mikołaj to imię męskie pochodzące od greckiego słowa ‘Nikolaos’ (‘nike’ – „zwycięstwo” i ‘laos‘ – „lud”). Największą popularnością cieszy się w krajach wyznających prawosławie.

Mikołaj bardzo troszczy się o sprawy finansowe i, mało tego, doskonale wie, jak o nie zadbać. Zazwyczaj bierze aktywny udział w życiu społecznym. Priorytetem jest dla niego rodzina, do której jest mocno przywiązany i za którą czuje się odpowiedzialny.

Chętnie pomaga innym, udziela wsparcia każdemu, kto tego potrzebuje. Odważny, nie boi się ryzyka, ani ciężkiej pracy. Poświęca się dla idei. Życie wygodne i mało ekscytujące nie jest dla niego.

Zdecydowanie nie można o nim powiedzieć, że jest zwykłym szarym człowiekiem. Dąży bowiem do tego, aby w życiu coś osiągnąć, do czegoś dojść, zrobić coś wielkiego, o czym będzie mówić wielu.

W żadnym wypadku jednak nie jest egoistą. Jeśli zyskuje rozgłos to tylko poprzez to, co udało mu się dokonać. Doskonale sprawdza się jako biznesmen, menedżer, lekarz, notariusz lub sędzia.

Ma w życiu określone cele i wartości. Śmiało brnie do przodu i nic ani nikt nie jest w stanie go wtedy powstrzymać. Inteligentny i błyskotliwy, choć nie jest zanadto rozmowny. W życiu rzadko kieruje się intuicją. Posiada wewnętrzną wrażliwość, lecz nie ma w zwyczaju uzewnętrzniać swoich uczuć.

Imieniny Mikołaja

Imieniny Mikołaja są obchodzone najczęściej 10 września i 6 grudnia. Mikołaj może także obchodzić imieniny: 2 lutego, 12 lutego, 14 lutego, 16 lutego, 21 marca, 9 maja, 19 maja, 2 czerwca, 9 lipca, 29 września, 13 października, 13 listopada, 14 listopada oraz 5 grudnia.

Znane osoby o imieniu Mikołaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *