Imię: Miłosława – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Miłosława? Kiedy są imieniny Miłosławy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Miłosława

Miłosława – imię żeńskie pochodzenia staropolskiego, zbudowane z dwóch członów: miło- („miły, miłujący”) i sława. Imię oznacza zatem „miła sławie”, „miłująca sławę”. W źródłach polskich imię to pojawia się w XII wieku w formie Miłosława, inne wzmianki z XIII i XIV wieku podają formę Miełosława. Męski odpowiednik tego imienia to Miłosław.

Miłosława jest kobietą energiczną, zdecydowaną i silną wewnętrznie, a przy tym bardzo wybuchową. Łatwo u niej o wybuchy gniewu, szczególnie jeśli jest krytykowana, niesłusznie oceniana. Nie potrafi ona wysłuchać spokojnie słów krytyki, ale zawsze wówczas budzi się w niej sprzeciw. Z drugiej strony kobiety te są zdecydowane, przenikliwe, krytyczne i potrafią obiektywnie spojrzeć na siebie. Jej najważniejszą cecha jest chyba jej zaradność. Nie potrzebuje niczyjej pomocy, świetnie radzi sobie sama, a przy tym potrafi skutecznie pomóc innym ludziom, wesprzeć ich, udzielić dobrej rady, pocieszyć. Kieruje się zazwyczaj rozumem, ma bardzo zdroworozsądkowe podejście do życia, wszelkie pomysły i idee ocenia ze strony ich praktycznych realizacji.

Miłosława jest niezwykle dobrym pracownikiem. Zawsze pracuje z entuzjazmem, zapałem, pełnym poświęceniem i solidnością. Świetnie odnajduje się w różnych zawodach, gdyż w każdej pracy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, co będzie dawało jej satysfakcję. Ma z pewnością zdolności organizacyjne oraz przywódcze. Mirosława lubi rządzić, kierować innymi ludźmi, pragnie zaszczytów i uznania, które są dla niej motywacją dla dalszej intensywnej pracy. W życiu osobistym Mirosława interesuje się pięknem i często poświęca swój wolny czas na zgłębianie jakiejś wielkiej idei. W miłości są gwałtowne, wybuchowe i zmienne. Długo prowadzą nieuregulowany tryb życia, który bardzo im odpowiada. Dla otoczenia bywa nieraz męcząca, zbyt wybuchowa, zbyt gwałtowna, ale w trudnych sytuacjach można na niej polegać.

Imieniny Miłosławy

Miłosława imieniny obchodzi dnia 2 lutego.

Znane imienniczki

  • Miłosława Borcuch – nastoletnia córka pary aktorskiej, Ilony Ostrowskiej i Jacka Borcucha
  • Miłosława Krogulska – astrolog, tarocistka, dziennikarka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *