Imię: Miron – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Miron? Kiedy są imieniny Mirona i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Miron

Miron – imię męskie. Pochodzi od greckiego słowa ‘myron’, oznaczającego „wonny olejek”.  W Polsce znane od średniowiecza.

Miron nie znosi połowicznych rozwiązań i niedokończonych spraw. Wszystko, za co się zabiera, musi doprowadzić do sukcesywnego końca. I trzeba przyznać, że zawsze mu się to udaje.

Cechuje go bardzo dobra pamięć, stałość poglądów i uczuć. Przy tym ma skłonność do udawania, że lekceważy zdanie i wartości innych osób. Tak naprawdę jednak dogłębnie je analizuje i rozkłada na czynniki pierwsze.

Lubi życie ponad stan. Swym pasjom i namiętnościom oddaje się bez pamięci.Poprzez nadmierne zamiłowanie do dobrej zabawy i uciech życia, bywa zanadto rozrzutny. Wyróżnia się poprzez swój niebanalny styl życia, dziwne maniery i oryginalne postrzeganie rzeczywistości.

Jest niesłychanie inteligentny, uważnie obserwuje otaczającą rzeczywistość, wyciągając z niej wnioski na przyszłość. Może nie jest zanadto towarzyski, jednak w gronie przyjaciół cieszy się sporym szacunkiem i sympatią.  Uzdolniony artystycznie.

Imieniny Mirona

Imieniny Mirona są obchodzone najczęściej dnia 8 sierpnia, lecz Miron może także obchodzić imieniny 17 sierpnia oraz 30 sierpnia.

Znane osoby o tym imieniu

  • Miron Białoszewski – poeta i pisarz
  • Miron Costin – kronikarz i poeta z Mołdawii
  • Miron Chodakowski – prawosławny arcybiskup, ordynariusz Wojska Polskiego
  • Miron Sycz – poseł
  • Miron z Łoźny – opozycjonista z Białorusi
  • Miron Czernienko – krytyk filmowy z Rosji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *