Imię: Monika – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Monika? Kiedy są imieniny Moniki i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Monika

Niewiele wiadomo na temat pochodzenia imienia Monika. Według niektórych badaczy jest to imię pochodzące od greckiego słowa “monos”, które oznacza „jeden, sam, jedyna, jedynaczka”. Jednakże nie wyklucza się także opcji, według której imię to pochodzi może także od słowa fenickiego lub berberyjskiego. Inni uważają że Monika wywodzi się od greckiego słowa “monaché” co oznacza samotna, odosobniona. W Polsce imię to pojawiło się w XV wieku.

Monika to typ kobiety, która lubi nowoczesność. Śledzi zmiany w świecie mody, lubi poznawać nowinki techniczne. Jest bardzo dobrze zorganizowana i dynamiczna. Nie umie spokojnie usiedzieć na miejscu i po prostu lubi działać. We wszystkim co robi pragnie być najlepsza, choć nie zawsze jej to wychodzi. Uwielbia eksperymentować z nowymi zajęciami i dlatego tak często zmienia stanowiska pracy. Rywalizacja to dla niej bodziec, który mobilizuje do zaciętej walki. Nie boi się podejmowania ryzykownych decyzji, toteż z powodzeniem może inwestować na giełdzie.

Porażki wcale jej nie zrażają, wręcz przeciwnie zachęcają do jeszcze większego zaangażowania w to co robi. Załamuje się jedynie wtedy kiedy przegrywa z ludźmi grającymi nieczysto, którzy wykorzystują słabe punkty przeciwnika i są zdolni do najgorszych czynów w boju. Monika jest bardzo uczciwa i nie potrafi zrobić komuś na złość. Zawsze stara się pomagać wszystkim dookoła.
Lubi pracować i być w nieustannym ruchu i dlatego nawet wolne chwile chce spędzić aktywnie. Od tradycyjnych sportów dużo bardziej woli te ekstremalne. Lubi wędrówki po górach, jazdę na nartach, wspinaczkę czy nurkowanie. Jej marzeniem jest wyprawa rowerowa dookoła świata. Niestety na realizację takich planów brakuje jej już czasu.

Imieniny Moniki

Imieniny Moniki są obchodzone najczęściej: 4 maja i 27 sierpnia. Monika może obchodzić imieniny także: 18 stycznia, 10 września oraz 6 października.

Znane imienniczki

  • Monika Brodka – polska piosenkarka
  • Monica Bellucci – włoska aktorka
  • Monika Jarosińska – polska aktorka, piosenkarka
  • Monica Lewinsky – Amerykanka, bohaterka skandalu obyczajowego z udziałem Billa Clintona
  • Monika Nowosadko – Miss Polonia z roku 1987
  • Monika Pyrek – polska lekkoatletka
  • Monika Richardson – polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *