Imię: Montan – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Montan? Kiedy są imieniny Montana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Montan

Montan – imię pochodzenia łacińskiego, oznaczające ‘pochodzący z gór’. Warto podkreślić to, iż w kościele katolickim wyróżniamy aż siedmiu patronów noszących to imię. Z pewnością, imię Montan w naszym kraju jest nadawane chłopcom niezwykle rzadko, głównie z tego powodu iż jest ono kojarzone jako śmieszne, a ponadto niewielu też wie o jego istnieniu.

Przede wszystkim, Montan to osoba o bardzo silnej osobowości, która zawsze twardo stoi przy swoim stanowisku. Trzeba zwrócić uwagę na, że rzadko zmienia swoje zdanie, a jeżeli już, to tylko wtedy, gdy ktoś naprawdę posiada silne argumenty potwierdzające, że jest on w błędzie. Nie ulega wątpliwości to, iż doskonale sprawdza się na kierowniczych stanowiskach, a co najważniejsze u swych podwładnych cieszy się ogromnym autorytetem. Ponadto, nie ma najmniejszych problemów z wystąpieniami publicznymi, w związku z czym świetnie też się odnajduje w roli prawnika lub polityka.

Oprócz tego, Montan często miewa szalone pomysły, które o dziwo zawsze wprowadza w czyn i trzeba obiektywnie przyznać, iż dobrze na tym wychodzi. Oczywiście, kocha przyrodę, uwielbia godzinami spacerować po lesie czy zdobywać górskie szczyty. Doskonale też czuje się nad morzem. Jedyne co go mięczy, to ogromne zbiorowiska ludzi, huk miejski czy smog unoszący się nad wielkimi aglomeracjami. Dlatego najczęściej mieszka na wsi i w zupełności nie przeszkadza mu to, że codziennie musi pokonywać wiele kilometrów, aby dotrzeć do pracy, gdyż cisza i spokój są dla niego najważniejsze. Warto też dodać, iż Montan to ciepły człowiek, który kocha dzieci i gdyby sytuacja materialna mu na to pozwoliła, posiadałyby ich całą gromadkę.

Imieniny Montana

Montan obchodzi swoje imieniny najczęściej 24 lutego.

Znani imiennicy

  • św. Montan – biskup Toledo,
  • św. Montan z La Fere,
  • św. Montan – męczennik z Terraciny,
  • św. Montan z Vivarais.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *