Imię: Nadzieja – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Nadzieja? Kiedy są imieniny Nadziei i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Nadzieja

Nadzieja – imię pochodzenia grecko-łacińskiegostanowi nawiązanie do jednej z trzech cnót wiary. W ostatnim czasie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, w szczególności mowa tu o jego skróconej formie Nadia, stanowiącej zdrobnienie rosyjskiego imienia Nadieżda.

Oczywiście, Nadzieja to kobieta, która ma swój świat i bardzo rzadko zaprasza do niego inne osoby. Ponadto, cechuje ją ogromna ambicja, ale nie zależy jej na robieniu wielkiej kariery zawodowej, gdyż dla Nadziei o wiele bardziej liczy się rodzina. Z pewnością, jest niezwykle wrażliwą osobą, która wszystko przeżywa ze zdwojoną siłą, w szczególności porażki. Oprócz tego, jest niezależna, woli samodzielnie załatwiać swoje sprawy, dlatego bardzo rzadko prosi innych o pomoc. Nie ulega wątpliwości to, że jak mało kto, potrafi zorganizować sobie plan dnia, za co ceniona jest nie tylko w domu, ale i w pracy. Ma w sobie ogromny potencjał, który najczęściej wykorzystuje.

Warto zaznaczyć, że Nadzieja jest odważna, często podejmuje ryzykowne decyzje, nie ucieka przed nieznanym, za co jest podziwiana. Poza tym, doskonale sobie radzi z przyswajaniem nowych zagadnień, szybko się uczy, dlatego najczęściej posiada ukończonych kilka fakultetów. Nie zapominamy także o tym, że Nadzieja to kobieta sprawiedliwa, nigdy nie ocenia ludzi po powierzchowności, stara się ich poznać, długo urazy do nikogo, zawsze jest uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do życia. Bywa, iż roznosi ją energia, którą stara się rozładować poprzez uprawienie sportu.

Imieniny Nadziei

Imieniny Nadziei są obchodzone najczęściej dnia 15 maja, lecz Nadzieja może także obchodzić imieniny: 1 sierpnia oraz 30 września.

Znane postacie

  • Nadzieja Artymowicz – polska poetka,
  • Nadia Boulanger – kompozytorka francuska,
  • Nadia Comăneci – gimnastyczka rumuńska,
  • Nadia Hilu – izraelska polityk,
  • Nadia Zighem, właściwie Nâdiya – francuska piosenkarka,
  • Nadieżda Krupska – działaczka komunistyczna, żona Włodzimierza Lenina,
  • Nadieżda Pietrowa – tenisistka rosyjska,
  • Hope Sandoval – amerykańska piosenkarka,
  • Nadia Styger – szwajcarska narciarka alpejska,
  • Destiny Hope Cyrus, znana jako Miley Cyrus – amerykańska piosenkarka i aktorka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *