Imię: Noe – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Noe? Kiedy są imieniny Noego i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Noe

Noe – imię pochodzenia semickiego, oznaczające ‘odpoczynek, pocieszenie’. Przede wszystkim, znane jest ono za sprawą bogobojnego i sprawiedliwego człowieka, który został wraz ze swoją rodziną ocalony przez Boga przed potopem. W naszym kraju to imię jest mało znane i nadawane chłopcom sporadycznie.

Warto podkreślić to, iż mężczyzna o tym imieniu jest prawą osobą, która żyje zawsze w zgodzie z własnym sumieniem. Nigdy nie łamie prawa, bowiem byłoby to sprzeczne z jego przekonaniami i naturą. Poza tym, to człowiek niezwykle religijny, który zawsze powierza się opiece Bogu. Ale nigdy też nie obnosi się ze swoją pobożnością, raczej woli się modlić w zaciszu własnego domu, kiedy nikt go nie widzi. Z pewnością, ogromną jego zaletą jest dobre serce. Otóż, jest wyczulony na krzywdę innych, którym zawsze się stara pomóc czy to finansowo, czy też służy im dobrą radą. Oprócz tego, cechuje go pogoda ducha, nigdy nie narzeka, wręcz przeciwnie często na jego twarzy gości uśmiech, dlatego ogólnie jest bardzo lubianym człowiekiem.

Nie ulega wątpliwości to, że Noe to typ domownika, bowiem niechętnie opuszcza swoje cztery ściany, gdyż to właśnie we własnym mieszkaniu czuje się najbezpieczniej. Ponadto, marzy o tym, by założyć szczęśliwą rodzinę, posiadać kochającą żonę i gromadkę dzieci, które mógłby godzinami rozpieszczać. Trzeba też wspomnieć o tym, że jest on człowiekiem niezwykle zaradnym, potrafi znaleźć dobrą pracę, by swym bliskim zapewnić godziwe życie. Należy też wspomnieć o tym, że Noe posiada liczne talenty, którymi nie lubi się chwalić. Otóż, najczęściej doskonale sprawdza się w roli projektanta wnętrz, gdyż posiada zmysł artystyczny. Umie też wspaniale przemawiać i to w zupełności bez przygotowania, a czasami nawet śpiewa czy maluje. Niekiedy pisze wiersze, ale tylko dla swojej wybranki serca.

Imieniny Noego

Noe imieniny obchodzi 31 maja oraz 18 listopada.

Znani imiennicy

  • Noe – postać biblijna ze Starego Testamentu, budowniczy arki,
  • Noah Wyle – aktor amerykański, odtwórca roli dr Johna Cartera w serialu pt. „Ostry dyżur”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *