Imię: Noemi – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Noemi? Kiedy są imieniny Noemi i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Noemi

Noemi – imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego. Wywodzi się od hebrajskiego słowa No’ omiy, które oznacza „moja słodycz”, „moja rozkosz”. W Biblii, w starotestamentowej Księdze Rut, Noemi była żoną Elimeleka z Betlejem i matką dwóch jego synów. W czasie wielkiego głodu Noemi opuszcza rodzinne miasto i traci męża i synów. Później wraca, opiekuje się dzieckiem Rut.

Kobiety o tym imieniu cechują się dużą wrażliwością i delikatnościąSą z natury bardzo opiekuńcze i troskliwe i starają się zawsze i w każdych okolicznościach pomagać ludziom, zmniejszać ich troski i rozwiązywać ich problemy. Ta szczególna cecha charakteru przejawia się nie tylko w ich życiu rodzinnym i towarzyskim, ale i zawodowym. Noemi wybiera zawód i pracę o dużej odpowiedzialności, gdyż tylko taka praca da jej satysfakcję i poczucie spełnienia. Kobiety o tym imieniu cechują się dużą ambicją i chęcią uczestniczenia w wielkich sprawach. Chciałyby zmieniać świat, pomagać innym ludziom, wpływać na losy innych. Jeśli życie zawodowe nie umożliwia im realizacji tych pragnień, czują, że marnują życie i nie realizują swoich możliwości.

Noemi bardzo potrzebuje ciepłego i bezpiecznego ogniska domowego. Rodzina jest dla niej bardzo ważna – stanowi dla niej punkt oparcia. Jest troskliwą, cierpliwą matką, która pragnie zapewnić swoim dzieciom ciepły, pełen miłości i akceptacji dom. W miłości również przejawia wobec swego partnera silne instynkty opiekuńcze. Kobiety o imieniu Noemi bywają zaborcze, chciałyby wypełnić sobą cały świat swojego partnera. Nie lubią samotności, często bywają niespokojne i niepotrzebnie zamartwiają się na zapas.

Imieniny Noemi

Noemi imieniny obchodzi 14 grudnia.

Znane imienniczki

  • Naomi Campbell – modelka brytyjska, pierwsza czarnoskóra modelka, która zrobiła międzynarodową karierę;
  • Naomi James – żeglarka nowozelandzka, jako druga kobieta samotnie opłynęła dookoła Ziemię;
  • Naomi Klein – pisarka kanadyjska, dziennikarka, aktywistka społeczna;
  • Noemi – właściwie Veronica Scopelliti, włoska piosenkarka i kompozytorka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *