Imię: Norman – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Norman? Kiedy są imieniny Normana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Norman

Norman – imię męskie pochodzenia germańskiego. Pochodzi od słowa northman, które oznacza „człowiek z północy”. Określenie to dotyczyło prawdopodobnie Wikingów.

Mężczyźni o imieniu Norman należą do życzliwych,wesołych osób, które łatwo nawiązują kontakty z innymi ludźmi i dzięki swemu serdecznemu usposobieniu są lubiani w towarzystwie. Bardzo inteligentni, bystrzy, zręczni, przedsiębiorczy, doskonale odnajdują się w każdych warunkach i każdej sytuacji. Zazwyczaj są bardzo spokojni, opanowani, niezmiernie trudno wyprowadzić ich z równowagi. Norman zna swoją wartość, pewny jest swoich racji. W życiu kieruje się przede wszystkim rozsądkiem, rozwagą, praktycznością. Nie lubi podejmować ryzyka, nie lubi wszelkiej rywalizacji, konkurowania z innymi. Woli jasno sprecyzowane zadania, które ma wykonać. Świetnie wypełnia swoje obowiązki zawodowe wówczas, gdy ma pozostawiony margines swobody i niezależności; ciągłe nadzorowanie i sprawdzanie jego pracy sprawia, iż stresuje się, nadmiernie przejmuje i w konsekwencji popełnia błędy.

Pod zewnętrznym pogodnym i spokojnym usposobieniem jet Norman bardzo wrażliwym mężczyzną, któremu zależy na dobrej opinii innych ludzi. Bardzo boli go wszelka krytyka, niepochlebne oceny i opinie innych ludzi. Szczególnie w życiu zawodowym będzie starał się zyskać aprobatę ze strony szefa, współpracowników, a każda nagana obniża jego poczucie własnej wartości. Często mężczyźni ci pozostają bardzo zdystansowani, chłodni wobec innych ludzi, niezmiernie trudno otworzyć im się i pokazać prawdziwe uczucia i emocje. Zamiast głębokich, szczerych relacji międzyludzkich wolą utrzymywać poprawne, serdeczne i nieraz jedynie powierzchowne kontakty. Otwierają się jedynie przed najbliższymi sobie ludźmi. Wyraźnie rozgraniczają życie zawodowe od życia osobistego.

Imieniny Normana

Norman imieniny obchodzi dnia 6 stycznia.

Znani imiennicy

  • Norman Davies – brytyjski historyk o walijskich korzeniach, profesor Uniwersytetu Londyńskiego, autor prac historycznych o Europie, Polsce i Wyspach Brytyjskich;
  • Norman Kwong – sportowiec kanadyjski o korzeniach chińskich, zajmował się kanadyjską odmianą futbolu amerykańskiego;
  • Norman Schwarzkopf – amerykański generał, był głównodowodzącym Centralnego Dowództwa US Army, członek Mensy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *