Imię: Oktawia – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Oktawia? Kiedy są imieniny Oktawii i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Oktawia

Oktawia – żeński odpowiednik imienia Oktawiusz, które ma pochodzenie łacińskie i wywodzi się bezpośrednio od nazwy rzymskiego rodu Oktawiuszów. W dosłownym tłumaczeniu imię to oznacza: „ósmy z kolei”. Oktawia obchodzi imieniny 20 listopada i 6 sierpnia.

Kobiety o imieniu Oktawia mają bardzo złożoną naturę. Są jednocześnie silne, zdecydowane, z energią i samozaparciem przystępują do wszelkich działań i gdy im na czymś zależy, nikt nie jest w stanie powstrzymać ich. Uwielbiają być w centrum zainteresowania i chciałyby mieć nad wszystkim kontrolę – nad innymi ludźmi i nad swoim życiem. Jednocześnie Oktawia cechuje się emocjonalnym usposobieniem i często wszystko wymyka się spod jej kontroli i w jej życie wkracza chaos. Wówczas wplątują się w trudne i beznadziejne sytuacje, z których trudno im potem wybrnąć. Przy tych cechach charakteru kobiety o tym imieniu są pełne wdzięki i uroku osobistego, co sprawia, że trudno się im oprzeć, a w efekcie na ich pomyłki i błędy zwraca się zazwyczaj mniejszą uwagę.

Oktawie są zazwyczaj pełne energii, werwy i dynamizmu w dążeniu do swoich celów. Nie cierpią, gdy coś nie układa się po ich myśli, wówczas bywają niebezpieczne dla otoczenia. Są towarzyskie, wnoszą do wszelkich kontaktów mnóstwo ożywienia i rozwiewają nudę. W miłości bywają na przemian wylewne, spontaniczne, czułe, a następnie nie zwracają uwagi na partnera. Nie należy oczekiwać po nich, iż będą ciągle czułe – gwałtowne porywy uczuć będą mieszały się z obojętnością. Kobiety o tym imieniu świetnie czują się na kierowniczych stanowiskach, ale świetnie sprawdzą się także w zawodach medycznych. Uwielbiają podróże.

Imieniny Oktawii

Oktawia imieniny obchodzi 6 sierpnia oraz 20 listopada.

Znane imienniczki

  • Oktawia Młodsza – córka Gajusza Oktawiusza, siostra cesarza Oktawiana Augusta;
  • Oktawia – córka cesarza Klaudiusza i jego trzeciej żony Messaliny, pierwsza żona Nerona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *