Imię: Oktawiusz – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Oktawiusz? Kiedy są imieniny Oktawiusza i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Oktawiusz

Oktawiusz – imię męskie pochodzenia łacińskiego, pochodzące bezpośrednio od nazwy rzymskiego rodu Oktawiuszów. Oktawiusz oznacza dosłownie „ósmy z kolei”. Odmianą imienia Oktawiusz jest Oktawian. Oktawiusz obchodzi imieniny 20 listopada.

Mężczyźni o imieniu Oktawiusz są usposobienia cholerycznego, bardzo nerwowi, bardzo łatwo można wyprowadzić ich z równowagi. Przy tym są bardzo uparci i zdecydowanie, wbrew przeszkodom i niepowodzeniom dążą do wyznaczonego celu. Oktawiusz jest mężczyzną bardzo subiektywnym. Bardzo trudno mu zachować obiektywną, zdystansowaną postawę, zawsze, na każdą sytuację i każde zachowanie ludzkie patrzy ze swojej perspektywy. Również jego cele i jego korzyści będą dla niego najistotniejsze. Oktawiusz jest przy tym zazwyczaj bardzo zaborczy i zazdrosny. Ciężko znosi, gdy pozostawia się go na drugim planie i gdy przestaje być dla kogoś najważniejszy. Zaborczość ta będzie przejawiać się u Oktawiusza na wszystkich płaszczyznach życia – w miłości, w życiu zawodowym i towarzyskim. Dla kobiety będą chcieli być najważniejsi i zawsze w centrum uwagi, w pracy – będą szukali uznania szefa i pochwał od niego, a w życiu towarzyskim będą zabiegali, by być w centrum zainteresowania i by nic ważnego nie ominęło ich.

Oktawiusz to mężczyzna, dla którego życie zawodowe jest terenem walki i rywalizacji. Gdy muszą z kimś rywalizować i współzawodniczyć, są w stanie zrobić wszystko, by zwyciężyć. Dzięki tej cesze charakteru są świetnymi pracownikami w zasadzie w każdym zawodzie wymagającym współzawodnictwa i osiągania coraz lepszych wyników. Oktawiusz zazwyczaj odnosi sukcesy, które dodają mu skrzydeł, a jednocześnie zwiększają jego dumę. Właśnie duma sprawia, iż nie potrafią przyznać się do błędu i bardzo źle znoszą wszelkie porażki.

Imieniny Oktawiusza

Oktawiusz imieniny obchodzi 20 listopada.

Znani imiennicy

  • Ottavio Bottechcia – włoski kolarz szosowy;
  • Oktawiusz Marcińczak – były polski hokeista;
  • Octave Mirbeau – francuski pisarz, dramaturg, krytyk sztuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *