Imię: Olaf – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Olaf? Kiedy są imieniny Olafa i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Olaf

Olaf – jest to imię pochodzenia skandynawskiego. W pierwotnej formie brzmiało Aslaf,  Oslaf. Wywodzi się od słów As (bóstwo skandynawskie) oraz laf (słowo, które przekształciło się w angielskie love, czyli „miłość”). Imię to może oznacza: „umiłowany przez bogów” albo „ten, który miłuje bogów”. Według innych źródeł Olaf to „syn starego człowieka”. Osoba raczej skryta i małomówna. Jest zachłanna i dąży do podporządkowania sobie wszystkiego.

Solidność i zorganizowanie z pewnością mają wpływ na osiąganie wielu sukcesów. Niestety, mimo iż spokojni często wybuchają gniewem. Na niepowodzenia reagują zwykle gniewem lub lekceważeniem, a jeśli mu się nie powodzi za problemy wini innych. Idealny zawód dla Olafa to handlowiec, rolnik, weterynarz, inżynier górnictwa.

Osoby o tym imieniu lubią widzieć efekty swojej ciężkiej pracy, a co do wyboru przyszłej kariery nie mają z tym problemów, bo już od najmłodszych lat wiedzą kim chcą zostać. Poza tym są bardzo zaborczy i uważają, że cały świat należy właśnie do nich. Rodzinę stawiają niemalże na pierwszym miejscu gdyż wiele dla nich znaczą więzi z bliskimi. Pragną być rozumiani lecz niestety oni sami nie starają się zrozumieć innych. Znajomi i rodzina zwracają się do nich używając zwrotów takich jak: Olafek, Olafuś, Olafik, Olo

Imieniny Olafa

Olaf imieniny obchodzi 10 lipca oraz 29 lipca.

Znani imiennicy

  • Olaf I Tryggvesson (X w.) – król Norwegii;
  • Olaf Lubaszenko – aktor, reżyser
  • Olaf Ludwig – kolarz niemiecki
  • Olof Palme – polityk szwedzki
  • Olaf Zinke – łyżwiarz niemiecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *