Imię: Olimpia – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Olimpia? Kiedy są imieniny Olimpii i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Olimpia

Olimpia – imię żeńskie pochodzenia greckiego. Imię pochodzi od słowa oznaczającego „mieszkanka Olimpu”. Główną patronką tego imienia jest św. Olimpia, żyjąca na przełomie IV i V wieku, zwana Olimpią Konstantynopolitańską.

Kobiety o imieniu Olimpia są bardzo czynnymi, pracowitymi i ruchliwymi osobamiWiecznie zajęte, ciągle w ruchu i w biegu, wynajdują sobie wciąż nowe zadania i biorą na siebie coraz to liczniejsze obowiązki, bo nie lubią siedzieć bezczynnie. Mimo tak licznych zadań i przedsięwzięć zawsze wywiązują się z wszystkich swoich prac i projektów. Olimpia prowadzi bardzo czynne życie zawodowe, przenosi pracę do domu i potrafi ciągle żyć pracą. Z tego powodu ucierpieć może jej życie rodzinne i towarzyskie, ale to nie stanowi dla niej problemu. Olimpia realizuje się w życiu zawodowym i jest szczęśliwa, gdy może wykonywać pracę zgodną ze swoimi zainteresowaniami i pasjami. Gdy jednak odrywa się od pracy, rzuca się w wir życia towarzyskiego. Uwielbia organizować przyjęcia, przyjmować gości, wydawać eleganckie kolacje.

Olimpia jest kobietą o duszy artystycznej. Często przejawia uzdolnienia artystyczne – malarskie, muzyczne, literackie i najpełniej realizuje swoje możliwości w zawodach artystycznych. Świetnie sprawdza się jako organizatorka wystaw, spektakli, performance’ów, spotkań z artystami, wernisaży, ale i sama pisze, maluje, projektuje. Dzięki pracowitości, zdolności zajmowania się kilkoma rzeczami naraz i dzięki talentowi, często osiąga duży sukces. Jest dodatkowo Olimpia kobietą bardzo ambitną, dzięki czemu nie zniechęcają ją przeciwności i porażki. Olimpia ceni sobie także wszelkie wygody – lubi dobre jedzenie, modne ubrania, stylowe samochody, ekstrawaganckie miejsca. Dzięki życzliwości i ujmującemu czarowi jest osobą lubianą w towarzystwie.

Imieniny Olimpii

Imieniny Olimpii są obchodzone najczęściej dnia 17 grudnia, lecz Olimpia może także obchodzić imieniny: 28 stycznia, 15 kwietnia oraz 25 lipca.

Znane imienniczki

  • Olympia Dukakis – aktorka amerykańska o korzeniach greckich, zdobywczyni Oscara;
  • Olimpia de Gouges – pisarka francuska żyjąca w XVIII wieku, feministka, dramatopisarka;
  • Olimpia Górska-Żukowska – polska dziennikarka;
  • Olympia Snowe – amerykańska polityk z Partii Republikańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *