Imię: Oliwia – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Oliwia? Kiedy są imieniny Oliwii i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Oliwia

Oliwia to imię znane już w starożytności. Jego pochodzenie nie jest jednak do końca znane. Jedna z teorii zakłada, iż wywodzi się ono od łacińskiego słowa oznaczającego „ta, co hoduje oliwki”. Inna z kolei głosi, iż imię to powstało na potrzeby dzieła Williama Szekspira zatytułowanego „Wieczór Trzech Króli, lub co chcecie”.

Oliwia jest osobą bardzo spokojną i opanowaną, przywiązaną do rodzinnych tradycji. Posiada wiele talentów, które z powodzeniem wykorzystuje w życiu.

Jest bardzo przychylnie nastawiona do ludzi i świata. Niezwykle szybko i łatwo nawiązuje nowe znajomości, ma wielu oddanych przyjaciół. Niewiele jest osób lub rzeczy, które byłyby w stanie wyprowadzić ją z równowagi. Wyrozumiałość i cierpliwość to największe jej zalety. Ponadto wyróżnia się poprzez swoją niezwykłą wrażliwość, wierność i sprawiedliwość.

Nauka nie sprawia jej większych problemów. Dzięki swojej wrodzonej ambicji osiąga w życiu wiele sukcesów. Nie ma w zwyczaju wdawać się w konflikty i sprzeczki. Umie iść na kompromis, lecz potrafi też zawalczyć o swoje.

Prowadzi raczej spokojny tryb życia. Zamiast iść ze znajomymi na imprezę, woli w domowym zaciszu oddawać się swojemu artystycznemu hobby, bądź też poszerzaniu własnej wiedzy.

Idealne dla niej zawody to: tancerka, malarka, aktorka, piosenkarka, grafik, rysownik.

Imieniny Oliwii

Imieniny Oliwii są obchodzone najczęściej dnia 5 marca, lecz Oliwia może także obchodzić imieniny 15 czerwca.

Znane imienniczki

  • Oliwia Bieniuk – córka aktorki Anny Przybylskiej i piłkarza Jarosława Bieniuka
  • Oliwia z Brescii – męczennica za czasów Hadriana, święta Kościoła katolickiego
  • Oliwa z Palermo – dziewica, męczennica i święta Kościoła katolickiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *