Imię: Oliwier – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Oliwier? Kiedy są imieniny Oliwiera i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Oliwier

Oliwier – imię pochodzenia normandzkiego, wywodzi się od zniekształconego słowa Alfihar ‘armia elfów’. Z biegiem czasu wymowa tegoż imienia uległa zmianie, w związku z powyższym zaczęto je kojarzyć z łacińskim słowem oliva ‘drzewo oliwne’, a więc mogłoby oznaczać ‘człowieka lubującego pokój’. Niektórzy etymolodzy sądzą też, że może ono pochodzić od staroceltyckiego imienia Olibhart ‘lubiący pić, znawca dobrych trunków’. W dobie średniowiecza pojawiło się w formach Oliwr, Oliwir, Olwer. Warto podkreślić to, że w Polsce występuje również w postaci Olivier, ale językoznawcy nie uznają jej za poprawną.

Przede wszystkim, Oliwier to wybitna jednostka, która cechuje się bystrym umysłem, refleksem i niezwykle dobrą pamięcią, w związku z czym nigdy nie ma najmniejszych problemów z nauką. Jednakże bywa też uparty oraz niekiedy rezygnuje realizacji swych celów, gdy na drodze do ich osiągnięcia, napotyka różne trudności i przeszkody. Poza tym, mężczyzna o tym imieniu jest bardzo sympatyczny, tryska optymizmem i jest znany z dużego poczucia humoru. Dlatego posiada ogromną rzeszę znajomych i przyjaciół, z którymi chętnie spędza swój wolny czas.

Oprócz tego, cechuje go duża kultura osobista, zawsze wie, jak ma się zachować w danej sytuacji i co powiedzieć. Warto podkreślić to, że ceni sobie sprawiedliwość, której zawsze się domaga, gdyż według niego nie ma nic gorszego jak nierówność społeczna. W związku z powyższym w ogóle nie ma mowy o tym, by Oliwer kiedykolwiek był uwikłany w jakieś ciemne interesy lub bogacił się kosztem innych osób. Poza tym, nie znosi kłamstwa, które uważa za bardzo krzywdzące i godzące w godność człowieka. Trzeba też wspomnieć o tym, że Oliwier czasami bywa popędliwy, wpada w złość, ale na szczęście szybko mu ona przechodzi. Z pewnością, ciężko też znosi krytykę, ale nie obraża się na osoby, które zwracają mu uwagę, tylko stara się pracować nad swymi wadami. Oczywiście, zdarza się też jemu wytykać błędy znajomym czy przyjaciołom, ale zawsze stara się to czynić w kulturalny sposób, by nie sprawić drugiej osobie przykrości.

Imieniny Oliwiera

Imieniny Oliwiera są obchodzone najczęściej 27 maja, lecz Oliwier może obchodzić imieniny także 2 września.

Znani imiennicy

  • Olivier Janiak – prezenter telewizyjny,
  • Olivier Messiaen – kompozytor francuski,
  • Olivier Thomert – piłkarz francuskiego Renes,
  • Olivier Dacourt – piłkarz londyńskiego Fulham,
  • Oliver Bierhoff – były piłkarz reprezentacji Niemiec,
  • Oliver Kahn – piłkarz reprezentacji Niemiec,
  • Oliver Neuville – piłkarz reprezentacji Niemiec,
  • Oliver Cromwell – polityk angielski,
  • Oliver Stone – reżyser filmowy,
  • Oliver Riedel – niemiecki muzyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *