Imię: Orion – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Orion? Kiedy są imieniny Oriona i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Orion

Orion – imię pochodzenia greckiego, możliwe, że wywodzi się od słowa οριον (horion) ‘granica’. Warto podkreślić to, iż to imię w naszym kraju praktycznie nie występuje, nigdy nie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a znane Polakom jest głownie tylko za sprawą mitologii. Poza tym, uznawane  jest za śmieszne, co ma wpływ na brak jego popularności.

Przede wszystkim, mężczyzna o tym imieniu wyróżnia się silnym charakterem i zdarza się mu być apodyktycznym. Nie znosi sprzeciwu, a ten, który występuje otwarcie przeciwko niemu, staje się jego największym wrogiem, nawet na całe życie. Oprócz tego, Orion to typ racjonalisty, nigdy nie podejmuje decyzji pod wpływem impulsu, nie ulega emocjom oraz nie ucieka w świat marzeń. Trzeba wspomnieć o tym, iż jest on osobą bardzo poukładaną, wszystko ma na swoim miejscu oraz od dziecka wie, kim będzie w przyszłości. Nie cierpi chaosu, dlatego najczęściej mieszka na wsi, z dala od gwaru miejskiego.

Nie zapominamy także o tym, że Orion to człowiek sukcesu, bowiem zazwyczaj w pracy piastuje wysokie stanowisko lub prowadzi własną firmę, która osiąga duże zyski. A, co najważniejsze w życiu prywatnym też mu się dobrze układa. Posiada on szczęśliwą rodzinę, dla której mimo wielu obowiązków zawsze znajduje czas. Oczywiście, Orion bardzo dba o swoich bliskich, zapewnia im godziwe życie, często zabiera rodzinę na wakacje, najczęściej zagraniczne. W wolnych chwilach pracuje w ogrodzie, który jest jego oczkiem w głowie. Nie zapominamy także o tym, że mężczyzna o tym imieniu to wspaniały kucharz, który uwielbia eksperymentować w kuchni i trzeba obiektywnie przyznać, iż w tej roli sprawdza się świetnie, bowiem jego dania rozpływają się w ustach.

Imieniny Oriona

Orion imieniny obchodzi 24 maja.

Znani imiennicy

  • Orion – mitologiczna postać, zginął od ukoszenia skorpiona, nasłanego przez boginię Artemidę, następnie zamieniony w konstelację,
  • św. Orion – jeden z grupy męczenników Filippopoli.