Imię: Otto – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Otto? Kiedy są imieniny Otto i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Otto

Otto – a także Otton, Odo, Odon – imię męskie pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od germańskiego słowa „audha” oznaczającego: „majątek, dziedzictwo”. Wedle drugiej hipotezy imię to mogło powstać ze skróconej wersji dawnych imion germańskich takich jak: Audobercht, Audomar, Otmar, Otfried, Otokar. Imię było bardzo popularne w średniowieczu, nosiło je wielu cesarzy niemieckich  i książąt z dynastii Ludolfingów. W Polsce pojawiło się już u zarania dziejów – w 1000 roku ówczesny książę Bolesław dał swemu synowi imię Otto. Otto obchodzi imieniny 16 stycznia, 19 czerwca, 1 lipca, 4 lipca, 18 listopada.

Mężczyzna o tym imieniu jest człowiekiem stałym, lojalnym, można na nim polegać w trudnych sytuacjach. Szczególnie ceni sobie wolność, swobodę w działaniu, niezależność. Jest osobą, dla której świat wewnętrzny jest bardzo ważny, jednocześnie jednak istotne jest dla niego życie zawodowe. Potrafi wiele poświęcić dla pracy, a bardzo często praca staje się sensem i celem jego życia. W konsekwencji prowadzi to często do pracoholizmu i ciągłego „bycia myślami” w pracy. Bardzo często intensywne życie zawodowe  sprawia, iż Otto nie ma życia uczuciowego i jest samotny.

Otto ma wrażliwą i subtelną naturęInteresuje się sztuką, lubi literaturę, muzykę, malarstwo i rzeźbę. Jest zagorzałym miłośnikiem dobrych książek i przyrody. Największe szczęście dla niego to możliwość połączenia tych pasji artystycznych z pracą zawodową. Wówczas ma szansę na swobodne działanie i zachowanie niezależności myśli. Otto cechuje się dobrze rozwiniętym zmysłem humoru.

Imieniny Otto

Otto może obchodzić imieniny w następujące dni: 14 stycznia, 1 lipca, 4 lipca, 19 czerwca oraz 18 listopada.

Znani imiennicy

  • Otto I, Otto II, Otto III – cesarzowie, władcy niemieccy, Otto III w 1000 roku spotkał się z Bolesławem Chrobrym – tzw. „zjazd gnieźnieński”;
  • Otton z Bambergu – biskup Bambergu, misjonarz, święty Kościoła katolickiego, tzw. „Apostoł Pomorza”;
  • Otto von Bismarck – niemiecki polityk żyjący w XIX wieku, premier oraz kanclerz Rzeszy Niemieckiej, miał ogromny wpływ na zjednoczenie Niemiec;
  • Otto Rank – psychoanalityk z Austrii, uczeń Zygmunta Freuda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *