Imię: Otylia – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Otylia? Kiedy są imieniny Otylii i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Otylia

Otylia – żeński odpowiednik germańskiego imienia Otto, które oznacza „bogata wojowniczka” lub „obrończyni bogactwa”.

Kobiety o tym imieniu cechują się obowiązkowością, dobrodusznością i pracowitością. Ich cechą charakterystyczną jest doskonałe połączenie dobrego serca i zdrowego egoizmu. Otylia nie wdaje się nigdy w konflikty i słowne utarczki, jest raczej bezkonfliktowa, dzięki czemu nie ma wrogów i jest lubiana w towarzystwie. Kobiety te mają silne poczucie obowiązku, co sprawia, iż można na nich polegać i można być pewnym, że wypełnią wszelkie zobowiązania, jakie wzięły na siebie. Nie lubi przede wszystkim kłamstw i nieuczciwości, dlatego stara się unikać ludzi i sytuacji, które wymuszałyby na niej te dwa rodzaje zachowań.  Możemy być również pewni, iż bogactwo, dostatek nie zmienią jej – pozostanie życzliwa dla innych i oszczędna. Dzięki pracowitości, wytrwałości i zdecydowaniu osiąga znaczne sukcesy w życiu zawodowym. Zdobywa wielkie zaszczyty i jest w stanie osiągnąć naprawdę wysoką pozycję zawodową. Mimo to pozostanie rozsądną, obowiązkową osobą, której woda sodowa nigdy nie uderzy do głowy.

Praca jest dla Otylii istotną sferą życia, gdyż pomaga ona realizować się i rozwijać swoje możliwości. Również ważne są dla niej także rodzina, dom oraz przyjaciele. Najprzyjemniej spędza wolny czas, spotykając się z przyjaciółmi na dobrej kolacji.  Otylia należy do towarzyskich, życzliwych, pogodnych osób, ale zawsze pozostaje niezależna i nie zapomina o potrzebnym, zdrowym egoizmie. Kobiety te cechują się znakomitym poczuciem humoru, błyskotliwą inteligencją. Bywają nieco apodyktyczne, a w miłości pragną rządzić i mieć wszystko pod pełną kontrolą.

Imieniny Otylii

Otylia imieniny obchodzi 13 grudnia.

Znane imienniczki

  • Otylia Jędrzejczak – polska pływaczka, mistrzyni olimpijska;
  • Otylia Badescu – rumuńska tenisistka stołowa, medalista olimpijska;
  • Otylia Kałuża – polska lekkoatletka;
  • Otylia Kokocińska – nauczycielka, działaczka społeczna, związana z Łęczycą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *