Imię: Patrycjusz – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Patrycjusz? Kiedy są imieniny Patrycjusza i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Patrycjusz

Patrycjuszimię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa patricius ‘szlachetnie urodzony, patrycjuszowski’. Trzeba powiedzieć o tym, iż tym terminem w starożytności określano synów senatorów oraz członków znaczących rodzin. Obecnie, to imię jest zapomniane i sporadycznie nadawane chłopcom, a jeżeli już to dzieciom z bardzo zamożnych rodzin. Ponadto, jego formami obocznymi są imiona Patrycy i Patryk.

Po pierwsze, mężczyzna o tym imieniu posiada wygórowane „ja”, gdyż uważa, iż we wszystkich dziedzinach jest najlepszy i gdyby nie on na świecie panowałby prawdziwy chaos. Oczywiście, mimo ogromnego samouwielbienia jest on także człowiekiem niezwykle sympatycznym, zawsze uśmiechniętym i słynącym z dużego poczucia humoru. Warto podkreślić to, iż nie jest w stanie nikogo skrzywdzić, gdyż jest czuły na cierpienie innych. Poza tym, w pracy bywa apodyktyczny, nie umie współpracować w zespole, ponieważ ciężko mu przychodzi zaakceptowanie rozwiązań danego problemu, które nie są jego autorstwa.

Nie ulega wątpliwości to, iż Patrycjusz to typ samotnika, który rewelacyjnie czuje się we własnym towarzystwie, gdyż osoby nieobyte i nieoczytane szybko go irytują, ponieważ nie może zrozumieć tego, iż ktoś nie potrafi się wypowiedzieć na określony temat. Oprócz tego, uwielbia podróżować w odlegle miejsce, które nie są oblegane przez turystów, którzy przeszkadzaliby mu w odpoczynku i podziwianiu cudownych miejsc lub zabytków. Trzeba również wspomnieć o tym, iż Patrycjusz to urodzony fotograf, który jak nikt inny potrafi rewelacyjnie uwiecznić wspaniałe chwile na fotografii.

Nie zapominamy także o tym, iż mężczyzna o tym imieniu kocha wyzwania, dlatego na obiekt swych westchnień wybiera kobietę, posiadającą mnóstwo adoratorów. Gdy uda mu się zdobyć jej serce, chodzi dumny jak paw i na każdym kroku podkreśla to, jak to wspaniale radzi sobie w relacjach z płcią przeciwną. Z pewnością, Patrycjusz nigdy nie ubolewa z powodu porażek, ponieważ wierzy w to, iż nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, a więc można też go uznać za optymistę.

Imieniny Patrycjusza

Patrycjusz imieniny obchodzi w następujące dni: 16 marca, 17 marca, 28 kwietnia, 4 lipca oraz 24 sierpnia.

Znani imiennicy

  • Patricio dela Escosura– hiszpański pisarz, polityk, publicysta doby romantyzmu,
  • Józef Patrycjusz Cieszkowski – polski górnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *