Imię: Patrycy – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Patrycy? Kiedy są imieniny Patrycego i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Patrycy

Patrycy  imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa patricius ‘szlachetnie urodzony, patrycjuszowski’. Ponadto, często używane jest zamiennie z imieniem Patrycjusz. Obecnie, należy ono do bardzo rzadkich imion, ponieważ skutecznie jest wypierane przez jego oboczną formę Patryk.

Warto podkreślić to, iż mężczyzna o tym imieniu posiada wesołe usposobienie, które przejawia się w optymistycznym nastawieniu do świata i ludzi. Z pewnością, na jego twarzy zwykle gości uśmiech i często jest duszą towarzystwa. Poza tym, Patrycy posiada ogromne grono znajomych i przyjaciół, których przyciąga do siebie niczym magnez. Nie ulega wątpliwości to, iż wyróżnia się on także kreatywnością, zawsze ma ciekawe pomysły, ale nie wszystkie z nich jest w stanie zrealizować, bowiem jest ich za dużo. Przede wszystkim, wytrwale dąży do realizacji swych celów życiowych oraz zawsze podąża za swymi marzeniami.

Trzeba także powiedzieć, iż Patrycy jest bardzo rodziną osobą, dobro bliskich stawia na pierwszym miejscu, jest gotów poświecić swoje szczęście osobiste dla żony oraz dzieci i co najważniejsze nigdy nie żałuje tego, że dla swych ukochanych zrezygnował ze wielkich planów. Niestety, zdarza się też, iż mężczyzna o tym imieniu czuje się lepszy od innych, uważa, ze nikt nie potrafi mu dorównać. Dlatego ciągle krytykuje wszystkich dokoła i co najgorsze nie przebiera przy tym w słowach.

Poza tym, Patrycy to bardzo inteligenta osoba, która uwielbia się rozwijać, dlatego przeważnie posiada kilka fakultetów i chętnie uczestniczy w różnych warsztatach i szkoleniach. Oczywiście, w pracy szybko awansuje, zawsze sumiennie wykonuje powierzone mu obowiązki, ale nigdy zbyt bardzo nie spoufala się z współpracownikami, podwładnymi czy szefem. Ale z drugiej strony też nigdy na nikogo nie donosi ani nie kopie pod nikim dołków, gdyż tego rodzaju praktyki uchybiają jego godności. Oprócz tego, uwielbia spędzać aktywnie wolny czas, w związku z tym na wakacje najczęściej wyjeżdża w góry.

Imieniny Patrycego

Patrycy imieniny obchodzi w następujące dni: 16 marca, 17 marca, 28 kwietnia, 4 lipca oraz 24 sierpnia

Znani imiennicy

  • Patrycy – cezar za panowania cesarza wschodniorzymskiego Leona I,
  • Andrzej Patrycy Nidecki – biskup i humanista,
  • Patrycy Narymuntowicz – protoplasta Koreckich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *