Imię: Patryk – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Patryk? Kiedy są imieniny Patryka i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Patryk

Imię Patryk pochodzi od łacińskiego słowa ‘patricius’ oznaczającego „patrycjuszowski, szlachecki, szlachetnie urodzony”. Może być również skróconą formą od imienia Patrycjusz. Jego odmiennym wariantem jest Patrycy, zaś żeńską formą – Patrycja.

Patryk to urodzony podróżnik. Fascynuje go wszystko, co nowe i nieznane. Lubi odkrywać niezbadane dotąd obszary wiedzy i nauki.

Ma ogromny potencjał. Jest perfekcjonistą w każdym calu. Swoją pracę i obowiązki wykonuje z niezwykłą precyzją i starannością, dlatego też we wszystkim, co robi, prawie zawsze zdobywa mistrzostwo. Szczególnymi jednak zdolnościami może wykazać się na polu nauk ścisłych i języków obcych.

Cierpi, gdy popełni nawet najmniejszy błąd. Typowy tradycjonalista, dla którego największą wartość mają silne więzi rodzinne.

Wierzy w siebie i swoje możliwości. Wie, na co go stać i skrzętnie to wykorzystuje. Ma jednak bardzo wybuchowy temperament. Liczy się ze zdaniem innych. Zawsze bierze pod uwagę to, jak wygląda w oczach ludzi.

Jego czasem gwałtowne reakcje mogą zostać odebrane jako przejaw agresji. Tymczasem Patryk ma ogromne poczucie sprawiedliwości i wszelkie jej naginanie wywołuje w nim gniew.

Ma bardzo dobrą intuicję, której jednak nie ufa. Problemy stanowią dla niego podstawę do długotrwałych rozważań i rozmyślań. Ma trudności z podejmowaniem decyzji.

Z reguły jest osobą towarzyska, choć czasem bez żadnej konkretnej przyczyny potrafi być niemiły i nieprzyjemny. Nie lubi, gdy ktoś mu się narzuca.

Imieniny Patryka

Imieniny Patryka są obchodzone najczęściej obchodzone dnia 17 marca, lecz Patryk może także obchodzić imieniny: 16 marca, 28 kwietnia i 24 sierpnia.

Znani imiennicy

  • Patryk Vega – polski reżyser iscenarzysta
  • Patryk Jaki – polski polityk
  • Patryk Dziczek – polski piłkarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *