Imię: Paula – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Paula? Kiedy są imieniny Pauli i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Paula

Paula – żeński odpowiednik imienia Paweł, które pochodzi od łacińskiego słowa Paulus, oznaczającego „mały, drobny„. Od imienia Paula powstało imię Paulina. Często Paula stanowi właśnie zdrobnienie imienia Paulina.

Kobiety o imieniu Paula są bardzo uczuciowymi i wrażliwymi osobami, która kierują się w życiu przede uczuciami i intuicją. Są niezwykle delikatne, nieco nerwowe, pełne kobiecości i wdzięku. Charakteryzują się częstymi wahaniami nastroju – od euforii, radości i zadowolenia przechodzą do smutku i rozpaczy z powodu każdego niemiłego incydentu. Niezwykle silnie przeżywają krytykę ze strony ważnych dla niej osób, szorstkie i niemiłe słowa, lekceważenie ze strony innych. Bardzo podatne na wpływy innych, nie potrafią zlekceważyć czyichś nieprzyjemnych uwag, negatywnej opinii na swój temat. Nie cierpią kłótni, konfliktów, konfrontacji i napięć. Paula cechuje się zazwyczaj silnym uzależnieniem swojego samopoczucia od emocji i opinii innych. Sama nigdy nie rzuca słów na wiatr, jest bardzo delikatna i dyskretna wobec innych, zawsze dotrzymuje danego słowa.

Najważniejszą wartością w życiu, nadającą sens jej działaniom, jest dla niej miłość. Pragnie kochać i być kochana, dąży do miłości opartej na poczuciu bezpieczeństwa, na czułości, akceptacji. Niezwykle ważna jest dla niej także prawdziwa przyjaźń, dająca jej poczucie bezpieczeństwa i przynależności. Wobec mężczyzn uruchamia cały swój urok i uwodzicielski czar, którego jest zazwyczaj bardzo świadoma. W życiu zawodowym kobiety te nie należą do energicznych i przedsiębiorczych pracowników, ale wytrwale i obowiązkowo realizują nałożone na nią zadania. Jeśli wyznaczy sobie jakiś cel, na którym szczególnie jej zależy, potrafi zadziwić konsekwencją, uporem i zdecydowaniem w dążeniu do jego realizacji. Brakuje jej dynamizmu, silnej woli i niezależności.

Imieniny Pauli

Imieniny Pauli są obchodzone najczęściej: 26 stycznia i 11 czerwca. Paula może obchodzić imieniny także: 3 czerwca, 18 czerwca, 18 sierpnia oraz 24 grudnia.

Znane imienniczki

  • Paula Abdul – amerykańska piosenkarka, choreografka, zajmowała się także tańcem;
  • Paula Radcliffe – brytyjska lekkoatletka, uprawia biegi długodystansowe, ustanawiała rekordy w mistrzostwach świata;
  • Paula Hawkins – amerykańska polityk, działała w Partii Republikańskiej;
  • Paula Rego – malarka i ilustratorka pochodzenia portugalskiego;
  • Paula Gunn Allen – amerykańska pisarka, poetka, krytyczka literacka, powieściopisarka, eseistka, profesor Studiów Indiańskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *