Paweł (imię) – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Paweł? Kiedy są imieniny Pawła i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Paweł

Paweł – Jedno z najstarszych imion rzymskich. Wywodzi się od łacińskiego słowa ‚Paulus’ oznaczającego „mały, drobny”. Jego żeńskim odpowiednikiem jest Paula.

Paweł to osoba ceniąca w sobie życiu własną niezależność, wolność i swobodę. Kocha zmiany, nie znosi bezczynności. Cechuje go swego rodzaju wewnętrzny niepokój. Ma problemy z akceptacją rzeczywistości taką, jaka jest. Jeśli jest do czegoś przekonany, żadne kompromisy nie wchodzą w grę.

Żyje po swojemu. Mówi wprost, co myśli. Jest uparty, zawzięty i przekonany o słuszności swoich racji. Rzadko daje się przekonać do zmiany decyzji. Gdy coś sobie zaplanuje, konsekwentnie dąży do osiągnięcia celu.

Ma niesamowity zamysł twórczy. Jego zainteresowania są bardzo zróżnicowane. Wszystko, do czego w życiu dochodzi, jest konsekwencją jego ciężkiej, wytrwałej i, przede wszystkim samodzielnej, pracy.

Lubi konkurencję i rywalizację. Pragnie osiągnąć doskonałość niemal w każdej dziedzinie swojego życia , jednak trzeba przyznać, że nie zawsze mu się to udaje. Na każdym kroku próbuje sobie udowodnić, że może być lepszy od innych. Nie lubi przegrywać.

Stabilizacja, rutyna i zwykła szara codzienność zdecydowanie nie są dla niego. Jednak życie z Pawłem wcale nie należy do najłatwiejszych, przede wszystkim dlatego, iż trudno przychodzi mu podporządkowanie się innym, a już na pewno nie pozwoli sobą kierować. Niełatwo namówić go również do czegoś, do czego sam nie jest do końca przekonany.

Imieniny Pawła

Paweł obchodzi imieniny: 10 stycznia, 15 stycznia, 19 stycznia, 25 stycznia, 1 lutego, 6 lutego, 8 lutego, 2 marca, 7 marca, 22 marca, 16 kwietnia, 28 kwietnia, 15 maja, 1 czerwca, 7 czerwca, 26 czerwca, 28 czerwca, 29 czerwca, 20 lipca, 25 lipca, 30 lipca, 20 września, 3 października, 19 października, 8 listopada, 16 listopada oraz 19 listopada.

Znani imiennicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *