Imię: Prot – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Prot? Kiedy są imieniny Prota i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Prot

Prot – imię męskie pochodzące od greckiego słowa protos oznaczającego „pierwszy„. Być może jest też skróconą wersją takich imion greckich, jak Protagoras czy Protonikos.

Choć w Polsce jest imieniem rzadkim, osoby je noszące osiągają w życiu wiele sukcesów. Są niezwykle twórcze, tryskają energią i mają mnóstwo ciekawych pomysłów, które z zapałem wcielają w życie. Zawsze dają z siebie wszystko.

Wierzą w siebie i swoje możliwości. Wiedzą, na ile ich stać. Czują się prawdziwymi szczęściarzami i poprzez swój optymizm, a także wiarę w siebie i ludzi, szczęście ich nie opuszcza.

Mają ogromną siłę przyciągania. Wrodzona energia i dynamizm zjednuje im sporo przyjaciół, których skutecznie potrafią zmotywować do działania.
Są w czepku urodzeni. Ich powodzenie i popularność często wyprzedza ich rzeczywiste osiągnięcia. Wszechstronnie utalentowani, posiadają niezwykły dar przekonywania.

Ich największą wadą jest nadmierna skłonność do przechwalania i popisywania się przed innymi. Mają w sobie jednak tyle wdzięku i uroku, że wszystko zostaje im szybko wybaczone.

Bardzo ambitni. Wszędzie muszą być pierwsi. Lubią przebywać w miejscach, gdzie dużo się dzieje. Muszą być widoczni, dlatego często pracują w reklamie lub środkach masowego przekazu.

Niestety, przez to, że zazwyczaj robią wiele rzeczy naraz, ich energia i zapał z czasem zaczyna słabnąć.

Imieniny Prota

Imieniny Prota są obchodzone najczęściej dnia 11 września, lecz Prot może także obchodzić imieniny: 25 października oraz 11 listopada.

Znani imienicy

  • św. Prot – męczennik chrześcijański, który jest wspominany razem ze św. Hiacyntem
  • św. Prot – męczennik, który jest wspominany razem ze św. Januarym
  • Prot Adam Lelewel – oficer
  • Adam Prot Asnyk – polski poeta oraz dramatopisarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *