Imię: Przemysław – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Przemysław? Kiedy są imieniny Przemysława i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Przemysław

Przemysław to staropolskie imię męskie. Powstało od dawnego imienia ‚Przemysł’. Inna teoria z kolei zakłada, iż swój początek wzięło od zapomnianego słowa ‚przem’‚przemy’, oznaczającego „szczery, otwarty, prosty”.

Przemysław jest człowiekiem bardzo pogodnym, błyskotliwym i zaradnym. Ma mnóstwo ciekawych pomysłów, które z entuzjazmem wciela w życie.

Z życia bierze tyle, ile się da. Swoje obowiązki wykonuje starannie i sumiennie. Nie jest leniwy. Nie zależy mu na rozgłosie czy karierze. Do grona pracoholików z pewnością jednak nie można go zaliczyć.

Prawdziwa dusza towarzystwa. Lubi imprezy i dobrą zabawę, oczywiście w gronie najbliższych znajomych. Do szczęścia nie potrzebuje wiele. Wystarczy mu uśmiech i ludzka życzliwość.

Jest niezawodny, w każdej sytuacji można na nim polegać. Wśród ludzi cieszy się sporym zaufaniem. Sam obdarza innych tym samym, co jednak nie zawsze wychodzi mu na dobre. Brak mu bowiem pewnej rezerwy co do ludzkich pomysłów i nie zawsze potrafi odróżnić szczere chęci od zwykłej ludzkiej zawiści.

Wszystkich traktuje, jak równych sobie. Nie ma żadnych przywódczych instynktów. Jest bardzo lubiany wśród otoczenia, ma również nieprawdopodobne szczęście w miłości.

Nie zraża się porażkami, ani trudnościami, na które przyjdzie mu w życiu napotkać. Konsekwentnie realizuje swoje plany i postanowienia. Zarówno w miłości, jak i w przyjaźni jest szczery i oddany, gotowy nieść pomoc w każdej sytuacji.

Imieniny Przemysława

Imieniny Przemysława są najczęściej obchodzone 30 października, lecz Przemysław może także obchodzić imieniny: 27 stycznia, 13 kwietnia, 4 września oraz 10 października.

Znane osoby o imieniu Przemysław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *