Imię: Rajnold – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Rajnold? Kiedy są imieniny Rajnolda i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Rajnold

Rajnold – imię męskie pochodzenia germańskiego. Wariantami tego imienia są Reginald, Reinhold, Rajhold, Ronald i Ronnie. Wywodzi się ono od staroniemieckiego słowa ragin, oznaczającego „zrządzenie losu” i określa tego, „który panuje ze zrządzenia losu”.

Mężczyźni ci należą do charakterów cholerycznych. Bardzo energiczni, zdecydowani, pewni siebie, silni wewnętrznie. Wiedzą, czego chcą od życia i wytrwale dążą do realizacji określonych przez siebie celów. Rajnold jest mężczyzną bardzo upartym, zawsze przekonanym, iż to on ma rację. Gdy po ochłonięciu i przemyśleniu spornych kwestii zauważy, iż to oponent miał rację, przyzna to jedynie w duchu. Nie potrafi przyznać się do błędu, przeprosić za przykrość wyrządzoną innym. Mężczyźni ci lubią zawody, które wymagają wiele ruchu, zmian, podróży, energii i dynamizmu. Nie znoszą natomiast zajęć wymagających od nich skrupulatności, przystosowania się, ograniczenia własnej swobody. Świetnie sprawdzą się jako dziennikarze, politycy, lotnicy, sportowcy. Bardzo dynamiczni, sieją wszędzie zamieszanie, zamęt i chaos.

Rajnold bywa szczególnie choleryczny i wybuchowy w kontaktach z innymi. Łatwo wyprowadzić go z równowagi z byle powodu, szybko się złości, długo się gniewa. Z drugiej strony mężczyźni ci ożywiają towarzystwo, odpędzają nudę, błyszczą i olśniewają swoją żywą inteligencją, ironicznym poczuciem humoru, talentem oratorskim. W kontaktach z kobietami potrzebują podbojów, rywalizacji, niepewności. Zabiegają o to, by wywrzeć piorunujące wrażenie na płci przeciwnej, a gdy zdobędą miłość kobiety, są zaborczy, zazdrosny i wprowadzają dużo zamieszania i gwałtowności do związku. Rajnold jest zdecydowanym ekstrawertykiem, żyje, gdy może kontaktować się z innymi ludźmi, podróżować, eksponować swoje zalety i osiągnięcia.

Imieniny Rajnolda

Rajnold imieniny obchodzi najczęściej dnia 7 stycznia, ale może także obchodzić imieniny: 9 lutego, 17 lutego oraz 9 kwietnia.

Znani imiennicy

  • Ronald Reagan – prezydent Stanów Zjednoczonych w latach 1981-1989, pomagał „Solidarności” w czasie stanu wojennego i przyczynił się do obalenia komunizmu;
  • Reinhold Sadler – dziewiąty gubernator Nevady, urodzony w Wielkim Księstwie Poznańskim, w Czarnkowie;
  • Ronald Koeman – holenderski piłkarz i trener piłkarski;
  • Reinhold Messner – włoski himalaista, pochodzi z niemieckojęzycznej Prowincji Bolzano, podróżnik, jest pierwszym zdobywcą Korony Himalajów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *